Når vi var i Spania så klarte jeg ikke å koble meg på det mobile nettverket, eller roaming, som det heter tror jeg. Fikk opp noe feilmelding om noe APN innstilling eller et eller annet. Gadd ikke å finne mer ut av det siden jeg fikk koblet meg på trådløs, men nå skal vi til Danmark og der må jeg få koblet meg på. Noen som har HTC Desire HD og som får den til å funke i utlandet på nettet? Er det noe innstillinger jeg ikke har gjort?
Jeg vet det koster. :knegg: Men jeg må ha muligheten til å koble meg på, men skrur den på og av igjen så fort jeg er ferdig. Den står aldri på. Når jeg skrur på det mobile nettverket hjemme så gjør jeg som du beskriver og her i Norge funker det, men ikke i utlandet. Da får jeg opp feilmelding at det er noe feil med innstillinger og den ikke kan koble til. Merkelig. Har aldri hatt noe problem med mobil å koble til i utlandet tidligere, men kanskje like greit at jeg ikke kommer meg på nett i Danmark. :humre:
Jeg går på innstillinger og tvangskjører mobilt nettverk. Ikke noe problem, jeg får melding fra telenor når jeg har nådd en viss beløpsgrense. Har HTC desire hd.
Operatøren man bruker må ha en roamingavtale med din "hjemmeoperatør". Det er ikke sikkert operatøren telefonen din har koblet seg opp mot for bruk av talenettverk har dette. Man må da gå inn manuelt og velge en annen operatør fra listen.
Vet du hvor på telefonen jeg går inn og velger operatør i tilfelle? Det fant jeg ikke som noe alternativ under menyen trådløst og nettverk, som er der hvor jeg styrer alt annet med nettverk?
Aha, da vet jeg hvordan jeg skal gripe det ann når jeg kommer til Danmark og telefonen skulle nekte meg tilgang. Nå må jeg jo bare teste det om det funker.
Kr 19,- pr. MB er tydeligvis en standardpris inne EU/EØS etter 1. juli i år. Men i Tyrkia må en ikke finne på å skru det på. Der er det kr 99,- pr. MB. Dumt hvis en tenker på det som Europa, for der får en ikke melding når en overstiger kr 500,- heller (erfart før jeg fikk smarttelefon). :sparke:
Hmm... Du tenker kanskje på TeliaSonera, som Netcom er en del av samme konsern med slik jeg har forstått det. Tele2 og Netcom har vel i seg selv ingen forbindelse. Tele2 opererer normalt sett på eget nett (MobileNorway, som de eier sammen med Network Norway).