Jeg har null erfaring med lydbøker og aner ingenting om teknologien og formatene og sånt. Kan man høre lydbøker (for barn) på iPod? Jeg håper veldig at svaret er ja og at noen kan gi meg en detaljert oppskrift på hvordan. Gjerne illustrert med fargerike skisser. :knegg:
Ja, selvsagt, utfordringen er bare å finne dem - det finnes vel fremdeles ikke særlig mange å få kjøpt på iTunes? Hvis du skal rippe en CD så er det litt mer mikkmakk, spesielt å få dem til å spille i riktig rekkefølge. Men det er ikke vanskelig.
Vi kjøpte forresten en lydbok på matbutikken med Reven og grisungen her forleden, der den viste bilder samtidig! Kjempepoppis, og helt plug'n'play - du setter i CD-en i en PC, så forteller den deg hva du skal gjøre.
Det enkleste er å kjøpe en iPhone og laste ned apps fra Den lille lesehesten eller sånt. :glis:
Hvis man har en iPod er det vel liten vits i å kjøpe en iPhone for å bruke den som en iPod?
Hvis det er en app for i-dippedutter for å laste ned lydbøker kan du, avhengig av hvilken iPod du har, laste den ned via iTunes.
Vi ripper de fleste lydbøkene våre. Det tar litt tid å få kapitlene i riktig rekkefølge, men heldigvis syns Hiawata ofte det er gøy å høre dem hist og pist. :humre:
Et lite minus med lydbokforlaget er at lydbøkene ikke legges inn som lydbøker i iTunes, men som musikk. Vet ikke hvor det har å si (man kan helt fint høre på det), men jeg pleier å endre det til lydbøker i hvertfall. Da kan man f.eks. ha funksjon om at den starter der du stoppet sist. Du sier du trenger veiledning og jeg husker ikke i farten hvordan du gjør det. Men søk det opp på nett eller prøve deg litt frem i iTunes, så finner du helt sikkert ut av det.
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.