Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Hvordan legge Flickr-bilder i margen på blogspot?

#1

Arran sa for siden:

Jeg har en blogg på Blogspot og ønsker å la Flickr-bildene mine vises som element i margen på bloggen. Holder på med et 365 dager/365 bilder-prosjekt og ønsker primært at det eller de siste bildene fra Flickr-serien vises som bilder i margen. Har funnet en tredjeparts Flickr-gadget, men den slutter å virke etter en stund.

Noen som vet hvordan jeg kan løse dette?


#2

Katinka sa for siden:

I utformingsmodus velger du Legg til gadget -> Lysbildeframvisning -> Flickr
Hos meg er det de nyeste bildene som kommer opp uten at jeg kan huske å ha stilt inn for det.


#3

Arran sa for siden:

Takk, Katinka. Jeg får opp bildet, og det ser greit ut med unntak av at det er det første bildet som vises, ikke det siste, og da er litt av vitsen borte.


#4

Arran sa for siden:

Merkelig. Nå la jeg det inn på nytt, og nå rullerer bildene. For litt siden stod første bildet låst. Mulig trøbbel med linja her i dag.

Aller helst ville jeg til enhver tid hatt dagens bilde stående synlig uten at bildene rullerer, men dette funker for så vidt greit nok.

Takk, Katinka! :)


#5

Katinka sa for siden:

"Vis bildene i tilfeldig rekkefølge" er haket av hos meg og da er det bare de siste innlagte som vises. Husker ikke om jeg gjorde noen innstillinger i Flickr da jeg la bolken til, det er evigheter siden.


#6

Katinka sa for siden:

Og der hadde det ordna seg! Fint! :)



#8

Arran sa for siden:

Perfekt! Nå fikk jeg det akkurat som jeg ville ha det :)

Takk!


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.