Jeg har to bankID. En som er låst og en som er åpen. Når jeg logger meg på en nettbank med bankID så får jeg dermed en rullgardin hvor jeg skal velge hvilken jeg vil bruke.
Men noen ganger - etter å ha logget på DNB - så blir hele Macen senil. :leppe:
Den vil ikke la meg velge i rullegardina, og den defaulter kun til DNB - bankID. Som er den som ikke virker. Sånn står den og ser dum ut og nekter meg pengene mine, og andre pengene sine fra meg, inntil den plutselig bråbestemmer seg for at den skal virke en stund igjen.
Det ser ut for meg som om dette treffer sånn gang om annet når det lastes ned en ny java til kassa når man aktiverer bankID. Og da blir det der inntil man har bedre flaks.
Jeg er amatør så det holder på mac, så når tøm safaribuffer, prøve med Opera og Firefox og boote dingsen ikke virker så er jeg fullstendig lost.
Presisjon - jeg får trekke ned rullgardinen og se den andre bankIDen på menyen. Men når jeg velger den så reagerer den ikke, og bare later som om jeg har valgt DNB isteden i Safari. I opera reagerer ikke nedtrekksmenyen i det hele tatt.
Nuvel. Litt forskning senere viser vei til et program via Finder som heter Java-valg. Det lar seg ikke åpne samme pokker hva jeg gjør og sier at det er lei for det.
:knegg: Kan vi konkludere med at Mac brukere er A-mennesker i denne uhøytidelige undersøkelsen? Og du Smilefjes er selvfølgelig unntaket som bekrefter regelen.
Eg anbefaler å brukr chrome eller Firefox til alt som ikkje funker i safari. Eg får for eksempel ikkje til å bruke "Verified by visa" i safari heller, så all nettshopping skjer i chrome.
Nope. Ser ut som det er selve javaen som har avgått ved et presenilt dødsfall. Nytter ikke å prøve å gjøre noe med den, den bare beklager at den ikke er tilsnakkendes, tilbyr seg å restarte eller sier høflig fra at man kan ignorere den hvis man vil, den lover å ikke ødelegge noe ved os'et isåfall.
Drammen sier at vi mangler noen oppdateringer, mulig vi er på sporet av noe der.
Konklusjon så langt - Mac er ikke Tingen Sin altså. :skuffet:
Jeg leste et sted at bruker man Firefox så må gammel versjon av Java fjernes og oppdatering installeres på nytt.
Nå har ikke jeg Mac så jeg vet ikke om det er sånn der, men du kan jo forsøke.
Ellers kan man bare ha en BankId, slik at man kan ikke åpne den som er stengt uten å stenge den andre.
:jupp:
Jeg har en gammel saying om Linux som er sånn at jada - kjempekjekt os, men du må jo til med loddebolt om du vil skifte skjermoppløsning da. Og nå kom den nær Mac også - virker ikke bankID-software? Skaff en ny bankID da vel? :knegg:
Det er flere ting ved eple-produkter som irriterer meg enn ved pc/mikkesoft, gitt.
Det hindrer meg ikke i å være medansvarlig til at antallet epleprodukter i hjemmet har økt, men alt til sitt bruk. Jeg har selvsagt pc også.
Noe sier meg også at løsningen her blir å starte opp en windowsmaskin. Men det går da ikke an å kjøpe så dyre datamaskiner også trøbler de med noe såpass sentralt altså. Makan. Det må jo gå an å løse greiene.
javas forrige-før-derigjen oppdatering tror jeg det var - da var det jo masse problemer med at man ikke fikk logget seg inn på nettbanker eller betalt i nettbutikker og slikt. Jeg hadde også det problemet - da kom det der loginvinduet opp, men uansett hva man gjorde og trykket på skjedde det ikke noe mer lsm.
Lurer på om det kom en Javaversjon til så funket det igjen? :gruble:
Det var ikke så lenge siden hvertfall. Oppdatere Java?
Men sånn generelt sett - det er endel ting som ikke vil i Safari, da vil de som oftest i Firefox. Problemet over var uansett nettleser mener jeg å huske.
Problemet er at det programmet får jeg ikke startet. Det bare kommer med feilmelding. Til slutt ble jeg sur og heiv hele skiten, men bankID levde videre med samme feil likevel. :gal:
Løsningen så langt ble å starte en laptop isteden. :haha:
Jeg bruker bare safari, men har ikke lagret ting. Trykker bare på bank id så kommer jeg til rett side i nettbankene mine og får logget inn.Dnb og skandiabanken. Jeg har 2 bank id`er men bruker som oftest bare den ene i begge nettbankene
Mann logger inn i dnb og skandiabanken med firefox. Aldri noe problem der og, men han har ikke lagret de der heller.
Har aldri plagdes og aldri lastet ned noe program uten om java for safarien og firefoxen.
Vi har snøleoprard? Snø løve? Samesjt vi bruker snø dyr :knegg: