Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Hvor lenge vil de ha bursdagsfeiring?

#1

Libra sa for siden:

Hvor gammel var ungene deres når de kuttet ut kompisbursdager? Min 14 åring vil nemlig ikk ha noen form for feiring med kompiser. Har foreslått at han kan invitere et par kompiser på pizza og film, og lovt at vi voksne drar ut. Men han vil ikke. Jeg som elsker å feire bursdager skjønner jo ikke at det er mulig.


#2

trøtt sa for siden:

Det vet jeg ikke for alle mine vil feire bursdagen sin. Eldste er 17.


#3

C.D sa for siden:

Meget individuelt tenker jeg :jupp:

Og jeg skjønner 14 åringen din, jeg liker heller ikke å feire bursdagen min :)
Kan godt feire alle andre sine dager, men ikke min- jeg liker ikke det.


#4

jane sa for siden:

Mine sluttet med barnebursdager da de var 10-11 år gamle.


#5

Blondie sa for siden:

Her feires det fortsatt, om enn i noe mer alderstilpasset utgave. Eldste er 13.


#6

Chanett sa for siden:

Fjortenåringen vil helst ikke, nesten seksten ser for seg å invitere tjue. Og jeg er nesten førti og feirer gjerne.


#7

Slettet bruker sa for siden:

Fjortisen min liker å feire med å stikke på kino og Peppes med kompiser, for eksempel. Ren hjemmefeiring gidder han ikke mer.


#8

Embriksmamma sa for siden:

Min 16-åring hadde hjemmebursdagsfeiring i fjor da han ble 15 - film, gotteri og pizza, småsøsken hos mormor på overnatting og mor & far holdt seg unna. Mener han hadde det samme da han ble 14?
I år arrangerte noen av jentene i klassen bursdagsfest for ham, de inviterte alle i klassen (og alle kom, 16 stk) og fikset taco og kaker. Det var visst Den Beste Bursdagsfesten! :D

Datteren vår på 19 tror jeg hadde den siste bursdagsfesten hjemme med venner da hun gikk i 10. trinn - litt usikker på om det var 9. eller 10.


#9

Pesten sa for siden:

....


#10

Røverdatter sa for siden:

Min tiåring må ha alle jentene i klassen i år også, men hun ville nok helst hatt bare de 3-4 nærmeste vennene om hun kunne valgt helt fritt. Neste år får hun nok ha en mindre bursdag og om hun en dag skulle ønske å droppe vennebursdag så er det greit for meg.


#11

Fløyel sa for siden:

13-åringen skal ha hjemmebursdag. De inviterer ikke lengre alle jentene i klassen, men hun vil ha 9 av de beste på overnattingsbursdag. Temaet i år tror jeg blir Retro fra 50-tallet.

De siste tre årene har hun hatt 2-3 fra klassen, resten er fritidsaktivitet-venninner.


#12

Maxine sa for siden:

Guttungen feiret 10-årsdagen i våres, men hadde da noen kompiser på besøk, med pizza og film, før de ble rastløse og måtte ut en tur på slutten.
Blir det noe neste år, blir det i samme gata.


#13

GinaK sa for siden:

Husker for etpar år siden så var det en mamma som sa at det ble tatt opp i klassen til eldstesønnen hennes at alle i klassen skulle opprettholde bursdagsferinger for alle gutta/jentene felles ut barneskolen.

Og så var det en mamma i klassen til min eldste som i fjor nevnte at sønnen hennes ikke er sammen med så mange og vil egentlig ikke ha sånn guttebursdag med alle guttene...

Kan skjønne at det er litt pes med selskap. Vi skal selv ha 17 syvåringer i bursdagsfeiring for 7åringen på fredag og jeg gruer meg litt for det er virkelig støyfullt. :o
Men det blir vel bedre når de blir litt større.
Eldstemann sin klasse har bare vært 8 gutter i klassen hele veien og det merkes at de er færre.
Størstemann var på Megazone-bursdag på fredag og det var visst superknall.
Tror vi kommer til å opprettholde hjemmebursdag med film, pizza og popcorn i årene fremover.


#14

Flubby sa for siden:

Eldste er 17 år, og etter at hun begynte på ungdomsskolen begynte vi med familiebursdag med kaker hjemme. Bursdagsfeiring med venner begrenser seg til at hun tar med seg 2-3 venninner på pizza og is til dessert. I fjor leide vi lokale, og hun feiret 16-årsdag sammen med bestevenninnen sin som har bursdag dagen etter, og de feiret med hele vennegjengen tilstede. Pizza, kaker, godteri og snaks, høy musikk og god stemning.


#15

Stompa sa for siden:

Jeg hadde sett for meg at 10-årsdagen skulle bli den siste skikkelige kompisbursdagen, men alle har så langt feiret 11-årsdagene i klassen til ungene, så da fortsetter vi. :nemlig:


#16

GinaK sa for siden:

I går fikk størstemann bursdagsinvitasjon fra en på fotballen. Han ville ikke be gutta i klassen sin og har visst heller valgt å be de han trener sammen med..
Det kan jo ikke være alle på årskullet for de er 65 stykker. Mulig han har bedt den gruppen han spiller kamp sammen med.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.