Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Marianne Fastvold

#1

~TM~ sa for siden:

Akkurat nå leser jeg "Feid og pyntet". Jeg begynte på den tidligere i dag og har ikke fått lest allverden, men så langt tegner det bra. Jeg hadde skikkelig sansen for "Død som en dronte".

Andre med Fastvold-erfaringer? ... og som også liker Helene Uri, kanskje? Trenger noen ideer til lesning om dagen.


#2

Bluen sa for siden:

Jeg er enig med deg - likte Død som en dronte veldig godt. Feid og pyntet var også bra, men fenget kanskje ikke riktig like mye.

Helene Uris Honningtunger likte jeg ikke så veldig godt, mens De beste blant oss falt i smak (noe som nok delvis henger sammen med fagområdet den skildrer).

Skal tenke meg litt om og se om jeg kommer på andre bøker i samme gate!


#3

~TM~ sa for siden:

Flott! Jeg trenger noe lesestoff nå, jeg orker jo ikke så voldsomt mye om dagen. Dessuten er det sikkert kjekt å ha noe å lese i på sykehuset.


#4

Bluen sa for siden:

Du har kanskje lest Marianne Fredrikssons bøker? Jeg har lest Anna, Hanna och Johanna samt Älskade barn. Om de likner så veldig på de andre som er nevnt her, vet jeg ikke, men de fokuserer i alle fall på kvinnekår og familierelasjoner.


#5

~TM~ sa for siden:

Jeg har lest en av henne, men husker ikke hvilken. Den falt ikke helt i smak. Jeg liker forøvrig ikke Wassmo eller Elstad.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.