Jeg vet IKEA er greie på bytting, men nøyaktig hvor greie er de? Når "noen" er litt surrete i hodet sitt foreksempel, og skriver at en kommode skal ha fire og ikke tre skuffer på handlelisten. "Andre" kjøper da pliktoppfyllende en kommode med fire skuffer og rekker å skru den opp før feilen blir avslørt. Får man ...ehm.. "byttet" kommoden da?
Altså. Varen må være ubrukt, og ligge i originalemballasjen. Hvis noe har blitt litt skadet (riper, utvidelse av skruehull osv.) under montering gjetter jeg på at du ikke får byttet, altså. Uansett må du demontere den og finne igjen emballasjen. Og så må "andre" dra avgårde med den og enten smile veldig, veldig pent, alternativt virke som en litt gæren og middels truende nordlending.
Den byttes gjerne i en hvit brukt med tre skuffer. Riper på toppen gjør ingenting. Den skal bli en seng. Vi henter og bringer i Oslo/Akershus. Kan også selges. Jeg tror nemlig ikke "andre" er så innstilt på å verken skru den ned eller ta den tilbake til IKEA. :sparke:
Jeg tror det er lettere å bli kvitt den her inne, selge den f.eks., ref. demontering og kjøring osv.
Men jeg har kjempegod erfaring med IKEA på bytte, bare for å ha det sagt. Kom hjem med fin lampe som var knust inni emballasjen, og den fikk vi bytta da vi dro tilbake. Vi kunne ikke si sikkert når den var knust, men sa at vi trodde den allerede var knust da vi kjøpte den. Vi hadde også selvsagt pakket den opp for å finne ut at den var knust, så emballasjen var heller ikke intakt. Men jeg hadde kvittering.
Du får faktisk tilgodelapp for oppskrudde IKEA-møbler. :jupp: Bare IKKE skru det fra hverandre, var beskjeden jeg fikk da jeg leverte tilbake 2 kjøkkenskap.
Jeg mener også at du får byttet, med tilgodelapp. Det er bare hvis du skal ha pengene tilbake at de må ligge urørt i originalemballasje. Jeg var litt triggerhappy i forbindelse med bestilling i kjøkken i fjor og fikk byttet alt det jeg hadde bestilt for mye. Veldig, veldig god erfaring med Ikea retur. (men man må tåle litt kø for å komme frem. Det løste jeg med å ha med en bok. :glis: )
IKEA er superkule på retur! Jeg har levert masse greier uten kvitteringen, og har fått tilgodelapp uten spørsmål. Man må ha kvittering for å få tilbake pengene.
Det står noe om at varen skal ligge i orginalemballasjen for at de skal kunne returnere dem, men jeg ville tatt en telefon før jeg begynte å skru.. Jeg vil tro kommoden uansett blir satt i billigkroken, og der gjør den seg best oppskrudd.
Jeg vet man får byttet "alt annet" uten kvittering, men jeg antar at man ikke får levere tilbake ferdig oppskrudde møbler som for alt de vet kan være kjøpt for to år siden.
Spør dem! Det er jo lett å se om kommoden har vært i bruk eller ikke? Kjøpte dere tilfeldigvis bare den ene tingen på ikea, går det an å vise beløpet i nettbanken også.
De er ekstremt greie med bytting. Har du nøyaktig dato og kjøpesummen, finner de frem til kjøpet og alt som ble kjøpt.
Og de tar imot ting som er skrudd sammen.
Jeg hadde riktignok kvittering, men fikk tilbake full pris på 6 stk pax-skuffer som var ferdig montert. Hun mumlet noe om at de ble brukt av de som bestilte ferdig monterte skap.
Naboen fikk faktisk byttet en benkeplate de hadde klart og sage til feil.
De levert inn den som var feilkappa og fikk ny uten kostnad!
-Intet mindre enn imponerende! :riktig:
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.