Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Male tallerkenhylle

#1

star sa for siden:

Har en tallerkenhylle det er på tide å få opp på veggen, men den må males først.
Men, skal den være blank, halvblank eller matt? Og i hvilken farge?
All innredning jeg har er hvitt. ser jeg. Bortsett fra sofa og spisebord med stoler. Veggene har en standard farge, caffe latte eller noe i den duren.
Tenker den må være hvit i en eller annen variant, men hvilken?


#2

-ea- sa for siden:

En knallfarge som kontrast. Grønn eller gul?


#3

Snuppa sa for siden:

Vår er malt Mild Aqua. Har tapetsert sidene på den med rosa piptapet.


#4

Levic sa for siden:

Jeg hadde aldri malt den hvit, for jeg holder på å krepere av den hvite stil.. Hadde valgt en litt sprek farge, alternativt en pastellfarge. Lys blå, eller lys grønn kunne blitt kult!


#5

Levic sa for siden:

Og matt er finest syns jeg.


#6

D'Arcy sa for siden:

Min er hvit som i helt ren, vanlig hvit uten noe brekk. Den henger på en grå vegg. Jeg tenker at det spørs hva du skal ha i den. Jeg har kokebøker i mine og det er såpass mye farger på de at det hadde blitt too much om hylla og skulle ha masse farge


#7

star sa for siden:

Jeg lurer litt på om det blir en blanding av bøker og et par pene fat som nå ligger i eskene sine i skapet. Nydelige engelske fat vi fikk til bryllupet og som jeg var snar å nappe til meg da vi delte.

Veggene mine er ikke hvite altså, akkurat nå ser de svakt lilla ut faktisk. Hjelper ikke at dørene og karmene er blågrå (ikke mitt valg altså).

Matt altså?


#8

Hyacinth sa for siden:

Kommer helt an på hva du liker, skal ha i den og hva som er rundt, men jeg ville malt den blank. Synes matt er lekkert, men på vegger. Jeg hadde nok malt den knallgul eller svart.


#9

Snuppa sa for siden:

Jeg har også malt min blank. Veggene er matte.


#10

halaisa sa for siden:

Hvorfor må den males?
Hvis den er ødelagt i treet ville jeg malt den i en matt lys aqua.....


#11

star sa for siden:

Fordi jeg allerede har grunnet den. Den var ikke pen.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.