Jeg har barn på en skole som er mye i bruk på ettermiddager/kveldstid.
Jeg vet at det er minst ett barn som er så allergisk mot hunder at det er snakk om sykehusinnleggelse dersom det kommer i kontakt med hunder.
Jeg sitter i FAU, og jeg lurer på hvordan gå frem for å få satt opp skilt om at det ikke er tillatt med hunder inne på skolen og i gymsalen.
Og hvor greit er det egentlig med hunder i skolegården? Det er ikke tillatt på fotballbanen som også tilhører skolen.
Tror jeg ville tatt det opp i SU, og fått administrasjonen til å ta ansvar for at det blir gjort. Det er kanskje ikke verre enn å printe ut et ark med bilde/tekst, laminere og henge opp?
Når det gjelder hunder i skolegården kan man vel sette opp et skilt, men det er jo vanskelig å håndheve et sånt forbud, det er jo ikke folk på skolen hele kvelden vil jeg tro?
Er det forresten et problem for noen med sterk allergi at det har vært hunder i skolegården? Jeg lurer oppriktig altså, mener ikke å fornærme noen.
Uansett allergi eller ikke, det er mange med hund som bruker ballbingene i skolegårdene og utearealene i barnehagene(fordi de er inngjerdet)som "lekegrind" for hunden sine.
En skikkelig uting!
I distriktet her er det flere idrettsanlegg hvor det står store skilt om at hunder(sykler og mopeder) ikke er lov på baneanlegget. Helt greit.
Jeg har sett fler barnehager som har hatt et slikt skilt, og på porten til Lillemann sin skole, er det et skilt hvor det står, med mer fornuftige ord enn hva jeg klarer formulere akkurat nå, at av hensyn til barna, er ikke hunder velkomne i skolegården.
Det er mange skoleplasser og idrettsbaner her som har skilt, så det er sikkert ikke noe problem å få til. Når det gjelder inne på skolen og i gymsalen, er det vel en selvfølge at det ikke er lov, så det bør være en enkel sak å få laget et oppslag om? Lykke til :)
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.