Datteren min har hatt en død fugl i sekken sin og jeg føler sterkt for å vaske den. Kan man vaske disse Bekmann- sekkene i maskinen? Det står 30 grader på vaskeanvisningen, men tåler den virkelig sentrifuge??:confused:
Er det bedre å vaske den i badekaret? Hva slags såpe bør jeg bruke når det har ligget en død fugl der?
Jeg kastet lillesøster sin Beckmann i vaskemaskinen på 30 grader men "vanlig", tok ut platen bak først. Den tålte det kjempebra og ble helt ren. Sentrifugering gikk helt fint.
Neida...bruk vanlig vaskepulver for farget tøy du. Var fuglen nylig død da, eller luktet den? Sekkene tåler fint vaskemaskinen, og sentrifugering. Men kan du justere ned styrken på sentrifugen, kan du jo gjøre det. :)
Hvis du syns det er ekkelt å kun vaske på 30 grader kan du kanskje putte den (i en pose) i fryseren et par døgn først? Aner ikke om det tar kverken på død-fugl-bakterier da.
Jeg vasker skolesekkene hver sommer. Vasker på 40 grader med litt mindre vaskemiddel enn vanlig og lav sentrifuge. Tar ut ryggplaten før vask. Alle sekker har klart seg fint hittil.