Det er høst i Trøndelag og jeg er i gang med å leve i ullundertøy på ettermiddag og helg. :hjerter:
Men hva er innafor? :knegg:
Jeg gidder ikke skifte for at ungene har besøk, og jeg kan godt finne på ikke å skifte om vi har besøk av gamle kjente som stikker innom. Men åpne døra når semi-kjente foreldre ringer på for å hente Leif-Per eller Michelle-Elize i ullundertøy føler jeg er litt utafor?
Man rekker jo ikke å skifte om det ringer på døren. Så går jeg i ullklær, åpner jeg, uansett hvem som måtte befinne seg utenfor. Og i disse dager er det jo ingen som lenger kommer uanmeldt på kaffebesøk, altså anser jeg problematikken som ikkeeksisterende. Gå i ulltøyet ditt hjemme, du.
Kan du ikke bare ha et jeansskjørt i beredskap da, som du smetter utenpå ullundertøyet hvis den som ringer på skal inn på kaffe? Det er i alle fall helt akseptabelt som påkledning i min bok. Man bor da i Trøndelag, tross alt.
Og for å svare på spørsmålet ditt: det er helt ok å åpne døra i alt annet enn naken eller halvnaken tilstand (bikini unntatt når det er sesong). Skal folk innenfor døren vil jeg ha et skjørt over tightsen.
Det er veldig lenge siden det var vanlig å gå i tights uten noe som dekker rumpa, er det ikke? Vi snakker 80-tallet? Bare ulltights blir omtrent som å gå i bare strømpebuksa for meg, altså. (Mulig dette har sammenheng med min motvilje mot å eksponere egne hofter. :knegg: Jeg er nok litt allergisk mot ulltøy, bokstavelig talt, så ikke hør på meg.) Jeg ville nok hatt et mykt skjørt utapå.
Å åpne døra synes jeg er helt innafor. :jupp: Men jeg ville nok gjort som Teo skisserer og dratt på meg et skjørt dersom de som ringer på skulle inn på besøk.
Jeg tenkte på det da jeg dro på meg dagens inne-antrekk, for jeg har en løpetights i ull, som bortsett fra at den har refleksstriper nederst strengt tatt ser mest ut som en stillongs. Når jeg løper ute i den, i klær som åpenbart er løpetøy, så føler jeg meg helt adekvat kledd i den, og den "blir" en løpetights.
Når jeg pusler rundt i den inne, med en ulltrøye på overkroppen, så syns jeg det ser ut til at jeg går i undertøyet. :knegg: Kontekstavhengig, altså. Så da trekker jeg en kosebukse på over.
Jeg syns det føles som å gå i undertøyet, og hadde ikke gått i det med besøk av verken voksne eller barn. Men jeg pleier ikke gå i ullundertøy inne heller, så det er ikke noen aktuell problemstilling. Du må jo nesten bare se hva du er komfortabel med selv.
Innafor å gå i ullstillongs med barn på besøk, også å åpne døra i det. Jeg oppfatter at det er innafor å gjøre det i treningstights, så da går det vel med ull også? Kommer folk inn tar jeg et skjørt utenpå eller skifter.
Jeg var forresten på en teknologikonferanse hvor en av damene, direktør innen sitt felt i et stort selskap, holdt foredrag i ulltights fra kari traa. Riktignok med et dongriskjørt utenpå, men fin ull er innafor til det meste har jeg tenkt siden da.
Neeh, jeg synes det er helt innafor å invitere folk inn om man har stilongs og trøye på. Jeg føler meg godt nok kledd med det stilongs og trøye i mitt eget hjem selv om jeg får besøk.
Etter å ha forsovet meg og kjørt forbi ungdomsskolen på et tidspunkt da barna strømmet til og sett at anslagsvis 70 % av jentene gikk i 2xu kompresjonstights, har jeg gitt opp verden.
Hvis det er dyrt nok, kan man tydeligvis bruke de merkeligste ting til hva som helst.
Det kommer helt an på ullundertøyet og syns jeg da. Syns det er heeeelt innafor med litt påkledd type ull som kari traa og liknende med litt farge og mønster. Men når det blir sånn tynt og veldig avslørende kan man like gjerne åpne døra i tynnstrømpebukse altså. Så mitt kriterie for innafor må bli at det må se litt påkledd ut. Det ser jo bare avslappende ut, på linje med å gå i treningstights eller joggebukse liksom?
Jeg syns med og uten skjørt er to vidt forskjellige ting. Slik at hvis en ting er greit med skjørt, så er det ikke automatisk greit uten. Det er omtrent som å si at fine strømebukser er innafor til det meste, fordi det er fint med skjørt utenpå. Det gjør det jo allikevel ikke greit uten skjørt.
Det er ikke innafor å vandre rundt i ullundertøy når barna har besøk, uansett type ull. En pen/kledd ulltrøye kan gå på overkroppen, men det bør være bukse eller skjørt til. Når det gjelder åpning av dør for semikjente bør man også ha noe mer enn ullundertøy på underkroppen.
Jeg synes det er helt innafor å gå i pent ullundertøy når barna har besøk. Hallo, de fleste av dem har uansett sett meg i bikini. (Men det er kanskje heller ikke innafor :knegg: ) Jeg hadde også glatt sittet her i ullundertøy med enkelte venner.
Vel, det er åpenbart innafor å sitte i kirka og surfe på fp i ullundertøy. :nemlig:
Sånn hjemmepolitisk går man vel i hva man vil? Det er vel mer uhøflig å ikke åpne døra enn å åpne døra nærmest uansett hva man går kledd i? Å gå på butikken i ullongs tenker jeg er litt uvanlig kanskje, men hjemme hos seg selv må det være greit selv om omverdenen trenger seg på en sjelden gang. :hehehe:
Jeg kunne nok åpnet døra for hvem som helst i ullundertøy. Jeg har også gode venner jeg kunne rukket te i sofaen med iført bare det også. Men om Hiawata hadde besøk, eller foreldre kom for å hente og tok en kaffe hadde jeg kledd på meg mer.
Helt ok å åpne døra i ullundertøy. I bare truse og bh, derimot, ville jeg ikke følt meg komfortabel.
Jeg synes ikke det gjør noe i det hele tatt at andre går rundt i ullundertøy, og jeg er ikke særlig bluferdig selv overfor folk jeg kjenner godt. Men jeg føler meg ikke særlig pen i ullundertøy. Alt viser, valker og bulker og det hele. Jeg føler meg veldig blottlagt, men har aldri tenkt det samme om andre i samme antrekk.
Jeg bruker ikke ullundertøy så for meg en ukjent problemstilling. Men jeg bryr meg overhodet ikke dersom andre åpner i dette og forventer heller ikke at de må ta på mer klær om jeg kommer innom.
Jeg synes det er veldig innafor å gå rundt i ullundertøy når naboens seksåring er på besøk. Om de synes det er flaut når de blir eldre så kan jeg alltid kle på meg.
Jeg åpnet døra i ullundertøy her en dag (jeg trodde sikkert det var noen av naboungene) og det var tydelig at naboen som ringte på for å snakke med mannen min ble litt forfjamset. Jeg følte meg greit påkledd der jeg stod i Kari Traa-ull som ikke er noe mer tettsittende enn treningstøyet mitt, men det slo meg at det muligens var forventet at jeg var mer kledd.
Jeg går ikke rundt i ullundertøy hjemme. Vi har det alltid så varmt, at jeg hadde omkommet. Jeg hadde derimot ikke syntes det var rart om noen åpnet døra iført ullundertøy, såfremt det var av Kari Traa typen og ikke tynt og gjennomsiktig.
På hytta tusler jeg derimot gjerne rundt i ullundertøy.
Ullstrømpis/-longs er ikke innafor for min del. Jeg hadde nok blitt overrasket om jeg skulle hente unger og ble invitert inn på kaffe hvis det var bekledningen nedentil hos den voksne delen av vertskapet.
Er det bare jeg som synes at å gå med skjørt utenpå ullundertøy er mindre kledelig enn å gå uten? Jeg har ingen skrupler og kunne også gått med det på butikken. :nemlig:
Sånn har jeg det også. På hytta er ullundertøy standardantrekk innendørs. Og jeg går til utedoen (10 m unna hytta) i truse og dunjakke om natten/morgenen om vinteren. Om sommeren ved soloppgang (4-5-tiden) jages brekende og bjellende sauer vekk fra hytteveggen av noen i støvler, truse og liten trøye. Det er bare et tidsspørsmål før en av naboene legger meg ut på youtube. :nemlig:
Jeg kan gå på tur i ulla mi, f.eks hvis det øsepøser første del av turen for så å skinne opp, tar jeg gjerne av skallklærne og vandrer videre i undertøyet. Gjelder selvsagt ikke på byturer, vi snakker fjellturer.
Skifter ikke hvis noen stikker innom heller, men det er bare familie og venner som kommer til oss så det er helt greit.
Her er stilongs standar bekleding inne fra september til mai.
Det hender jeg tar på bukse om litt perifere folk skal inn å drikke kaffe, men de fleste tåler nok å se meg i stilongs. Og gjør de ikke det, kan de jo egentlig være et annetsted.
De fleste går jo ikke i butikken eller over til naboen i truse og bh, selv om det dekker like mye som en bikini? Bikini er mest vanlig på stranda eller i basseng, der det er en grunn til å være avkledd. Det handler ikke bare om grad av tildekking, men hva som er undertøy og ikke, for min del. Jeg føler meg ikke påkledd verken i nattkjole, tynn strømpebukse med kort genser, eller i ullundertøy - selv om det dekker kroppen.
Jeg kan godt ha ulltrøye, (ull)strømpebukser og skjørt, ulltrøyer kan jo se ut som en hvilken som helst tynn genser/trøye. For min egen del så greier jeg ikke ha skjørt utenpå sånne longs med sømmer på, det føles så rart. Men om andre går med det så undrer jeg meg ikke spesielt over det. :nemlig:
Longs, nope. Definitivt ikke noe jeg hadde åpnet døra i, eller hatt på meg når vi hadde kjente eller ukjente på besøk, uten noe over. Fly rundt i bare strømpebuksa pleier jeg ikke la ungene gjøre engang, og gjør det definitivt ikke selv. Ikke om vi er alene hjemme engang gjør jeg det.
Får ikke unger gå rundt i strømpebukse hjemme? Haha, da må ingen komme hit. Mine har vel gjort det i barnehagen også til tider. Jeg går sjelden i ullongs uten noe over, men det er vel helst fordi jeg er litt forfengelig. Hadde ikke brydd meg om noen jeg kom til gikk i den type ulltøy som nevnes her.
Jeg går aldri selv bare i ullundertøy, jeg har alltid en bukse eller noe over stillongsen. Jeg hadde ikke reagert på om noen andre hadde gått i det om jeg dukket opp uanmeldt og hadde ikke forventet at de tok på seg noe mer fordi om de inviterte meg inn. Hjemme hos seg selv må da folk få lov til å gå som de vil tenker jeg. Og så vidt jeg vet kjenner jeg ingen nudister, jeg hadde nok syntes det var litt ubehagelig å være på besøk hos noen som gikk rundt nakne.
Jeg synes ikke noe om å rusle rundt i bare undertøy, så jeg har ikke kledd på ungene bare strømpebukse. Det hender ikke uvanlig at jeg finner dem sånn i bhg ja, men de hentes i bukse over, og jeg tar på bukse over når jeg henter. De skal jo da ut, og man går ikke ute i bare undertøyet. Kaldt blir det også.
Hjemme får de gjøre det om de insisterer, hvilket det hender lillesøster gjør, men enten er det varmt nok til bukse og sokker, eller så er det strlmmpebuksekaldt, og da trenger man mer enn bare strømpebuksa. Mener jeg, men lillesøster som tidligere i dag altså insisterte på ullstrømpebukse (fordi det er glitter i den) mener nå at sokker og skjørt og INGENTING ANNET er passe påkledning.
Hun er helt inneforstått med at det må en endring i bekledning til når vi skal ut av huset om noen timer.
Jeg er jo forøvrig den som i en alder av 3-4 år lanserte følgende setning til besøk som hadde to unger i strømpebukse med seg: "Mamma liker ikke strømpebukseunger, hun", så jeg er nok arvelig belastet i det at hverken store eller små går omkring i strømpebuksa inne.(og slett ikke ute)
Jeg kan ikke omgås noen som helst utenom de jeg bor sammen med i bare ullundertøy, en rosa/blomstrete/mønstrete/whatever kvinnelig utgave av michelinmannen er ikke å trakte etter.
Jeg har vært på besøk hos venninner som har hatt på pent ullundertøy, helt uproblematisk og ikke noe jeg reagerer på. Og at unger svir rundt i denslags er alldeles ikke noe rart eller feil. (Jeg jobber riktignok med å peppe frøkna på at om hun har hatt på stillongs og skjørt på skolen så kan skjørtet gjerne være på hele dagen.)
Det var mora som hadde det på, ikke ungen, altså.
Vet ikke hvorfor jeg syns det var rart - kanskje fordi det hadde vært helt utenkelig for meg selv å gå ut i bare ullundertøy.
Jeg hadde ikke vist meg i bare ullundertøy og hadde stusset om jeg så voksne gå ute i bare dette eller tok i mot besøk kledt i bare ullundertøy. Om barn vil gå rundt i bare strømpebukse bryr jeg meg ikke om selv om mine ikke har gjort det siden de var bittesmå babyer.
Når jeg har vært på tur i helgen med ullundertøy, går jeg gjerne i det resten av dagen inne, i alle fall i vinterhalvåret.
Barna mine går i ull-longs og ullgenser fra oktober til april så lenge de går i barnehagen. Lillesøster vil gjerne ha kjole over, mens storebror stort sett gikk i bare det. Han gikk i det i 1. og 2. klasse også, på skolen, men i fjor var det mindre av det. Jeg jobber med å fase ham litt ut av å gå med bare longs på skolen, men hjemme er det helt ok.
Men jeg synes virkelig ikke ullongs og trøye er undertøy i den forstand! Jeg har jo truse og bh under! Hva er forskjellen på å ha på ullongs og treningstights?
Det kommer helt an på besøket, men ellers synes jeg det er helt innafor å være iført ullundertøy hvis noen plutselig skulle dukke opp. Men nå går jeg i posten og søpla i pysjbukse da...
Ullundertøy er for meg en tynn genser og en tights, og går for meg under samme kategori som treningsgenser/treningstights. Ergo helt greit å ha på hjemme, og med jakke over hadde jeg kunnet dratt ut i det også.
Hadde noen hatt det på og jeg kom på besøk, hadde jeg antatt de hadde vært eller skulle ut på tur, og utover det ikke tenkt noe mer over det.
Jeg hadde ikke tenkt over det om noen hadde åpnet døren i ullundertøy, jeg hadde garantert ikke lagt merke til det og kunne fint gjort det selv. Særlig med huset fullt av egne og andres barn. Vi har nesten alltid besøk av nabobarn, foreldrene deres er ofte innom og jeg har bestemt meg for å være veldig avslappet i forhold til det. Det er mitt hjem og jeg må kunne slappe av selv med masse besøk og dermed også mange hente-/bringeskravlinger i døra.
Jeg ville aldri hatt på meg bare ullundertøy hvis jeg hadde invitert voksne inn. Og jeg ville aldri gått i butikken i det heller. Jeg kunne nok gjort det da jeg var yngre, men ikke nå.
Tråder som dette får meg til å forstå hvor lite jeg egentlig får med meg av hva andre gjør. Jeg legger nesten aldri merke til hva andre har på seg, tenker bare over det hvis det er spesielt lekkert, og hvem vet, kanskje alle naboene mine egentlig handler på nærbutikken iført stillongs?
Jeg kunne fint åpnet døren i ulltøy - det kaller nemlig jeg det, ikke ullundertøy. Jeg kunne løpt på butikken også. F.eks hvis jeg har gått på ski, er på vei hjem og har vrengt av meg skibuksa. Da har jeg null problem med å løpe inn på butikken i ullongs altså, etc. Er det vinter og kaldt og lørdag er jeg rimelig sikker på at barna og barnas venner fort kunne sett meg tasse rundt i ulltrøye og longs.
Jeg har gått på butikken i pysjbukse jeg. Riktignok på vinteren, med digre vinterstøvletter og dunkåpe, og gjerne en bukse av sorten ikke helt åpenbart pysj (ikke sånn sating med regnbuer på og sånn ... :knegg: ), men dog. Jeg har sett flere gjøre det samme, selv om jeg innser at jeg tenker svært lite over hva folk går rundt med og ikke rent generelt.
Det jeg reagerer på er hvis folk går i butikker eller sitter på restaurant (!!) i badetøy/bikini :skremt: ...ikke synes jeg noe om menn med bar overkropp på slike steder heller.
Jeg åpner glatt døren i ullundertøy, og kler ikke på meg mer om det er unger eller noen få utvalgte naboer på besøk. Kommer det noen jeg ikke kjenner godt kler jeg på meg bukse.
Jeg tasser rundt hjemme uansett hva jeg har på meg. Jeg tasser og tusler og labber rundt på jobb også. Når jeg virkelig går er jeg vel helst utendørs. Men jeg sier gjerne at jeg har vært på labbetur etc. da også.
Siden jeg er en som sjelden tasser tusler, men svosjer og fyker, så bruker jeg nesten aldri ullstillongs som eneste plagg inne. Jeg bruker gjerne langermet ulltrøye i kombinasjon med bukser eller skjørt og strømpebukse, men hele undertøyssettet er enten lørdag/søndag morgen med kaffekopp foran peisen før jeg skal ta på hagetøy, regntøy eller turtøy, eller med kaffekopp foran peisen etter at jeg har tatt av meg det nevnte tøyet.
Jeg kunne glatt ha åpnet døra for hvem som helst iført dette, men hadde nok slengt på meg en bukse, dersom det var noen jeg ikke kjente godt som skulle komme inn.
Jeg skifter alltid med det samme jeg kommer inn døra hjemme, som regel til kosebukse, men om vinteren ofte til super- eller ullundertøy. Det betyr at jeg ikke har tenkt meg utafor døra noe mer den dagen, så da går jeg over i hjemmemodus, som omfatter tassing, tusling, noen ganger sjokking (med crocs) og en god del sukk og stønn hver gang jeg skal ned i og opp fra sofaen. :bedagelig anlagt: Hadde det ringt på døra, hadde åpnet uansett antrekk. Men det ringer på hos oss sånn cirka én gang hvert fjerde skuddår, så det er sjelden noe problem.