Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Ny seng

#1

Morella sa for siden:

Vi må ha oss en ny seng, men det er jo en jungel der ute. Hva velger vi? Hva er dere fornøyde med?
Den må være min. 180x200 og ikke for myk. Prisen må ikke være hinsides heller.


#2

Karamell sa for siden:

Vi kjøpte faktisk på Ikea nå. Den dyreste de hadde av kontinentalsenger. Prøvde rundt på alle møbelbutikkene og fant ut at de til ca 25000 på møbelbutikkene var omtrent samme kvalitet som den dyreste på Ikea til ca 16.000. Mannen kjøpte medium hardhet, og jeg hard. Vi hadde ikke tnket å bruke så mye mer enn 20.000 på seng. Det finnes så klart mye dyrere senger enn dette.


#3

Olvina sa for siden:

Vi har kontinentalseng, Wonderland eitt eller anna, og den er himmelsk. For oss, vel og merke. Du må ut og teste. Dei som selgaren påstod var aller best var direkte ubehagelege for meg.

Sørg for å forsikre deg om at de har prøvetid på madrassene. Ofte merkar ein ikkje om det fungerar eller ikkje før etter nokre netter. Vi kjøpte seng hjå Møbelringen og fekk byttegaranti. Ikea har også byttegaranti, og sikkert fleire av kjedene dersom ein spør.


#4

Morella sa for siden:

Skulle selvfølgelig nevnt i HI at det var kontinentalseng jeg tenkte på ja. :)

Det er lurt med byttegaranti. Man kjenner vel best om senga er god nok etter en stund.

Vi har alltid hatt ei myk seng, men jeg tror ikke det går for ryggen lengre. Jeg våkner stiv som en stokk i ryggen hver morgen.


#5

kokosbolle sa for siden:

Vi har Wonderland VIP som er 6 år gammel, er knallfornøyde. Mannen har hard madrass, jeg har medium. De kommer på kampanje med jevne mellomrom.


#6

skyfri sa for siden:

Vi har Wonderland VIP, harde madrasser. Jeg elsker den, og tenker akkurat det hver gang jeg legger meg.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.