Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Disney on ice - ha på Disneykjole?

#1

Embriksmamma sa for siden:

Av alle rare spørsmål...
Vi skal på Disney on ice om nesten to uker, vesla på 6 år og venninnen hennes på 5,5 år gleder seg veldig og har bestemt at de skal ha på seg Disneykjoler når vi skal dit. Vesla har en kjempefin Anna-kjole og jeg forstår godt at hun vil gå med den (blir jo ikke brukt så ofte, akkurat).

Men så lurer hun (og jeg) på, det blir ikke "rart" å møte opp i det? Pleier unger å ha på seg kostymer der?
Har bare vært der en gang før og det var lenge før veslas tid - det er vel 14 år siden eller noe sånt...

Alt man skal lure på!


#2

Guttemammis sa for siden:

Det er jeg sikker på at flere har på seg, så jeg tror ikke det blir rart.
Kos dere på show!


#3

Embriksmamma sa for siden:

Takk! :blomster:


#4

apan sa for siden:

Nå går jo jentene i bursdag i slike kjoler også... Sikker på at flere har på sånn kjole!


#5

Heiko sa for siden:

Tro du meg, det kryr av jenter i prinsessekjoler der!


#6

apan sa for siden:

Det minner meg om at lillesøster sikkert også vil ha på. Hun har bare ikke kommet på det.


#7

Candy Darling sa for siden:

Kjør på, bare pass på at du finner henne igjen. :knegg:


#8

Sola sa for siden:

Jeg hadde ikke brydd meg hva ungene hadde gått med på et sånt show. Jeg hadde hvertfall ikke stusset hvis de ville gå med Disney-kjoler på et Disney-show. Men det er sikkert mange som har nye Anna og Elsa-kjoler så de blir sannsynligvis ikke de eneste.


#9

Embriksmamma sa for siden:

Tusen takk for svar!
Da blir det Disneykjoler på jentene. :)


#10

Maverick sa for siden:

Word.

Det er fullstendig prinsessebonanza der.


#11

Elisabet sa for siden:

Husk å ta på godt med klær under kjolene. Det er kaldt der. Spesielt om dere skal sitte ganske nærme isen, men det er kaldt litt overalt. Jeg har gjerne hatt med ekstra fleecetepper vi har hatt på fanget når vi har vært der tidligere, og tykke jakker.


#12

Chablis sa for siden:

Jeg er en frossenpinn, men det var absolutt ikke kaldt på DOI synes vi, måtte ta av oss jakkene og vi satt nærmest isen.


#13

Elisabet sa for siden:

Nå er det et par år siden jeg var der sist, men jeg har ikke kunnet tatt av jakka noen ganger vi har vært der, men vi sitter bestandig ved en midtgang og ikke midt i folkemengden. Og har vært glad for et ekstra fleece teppe å ha på fanget.


#14

Chablis sa for siden:

Vi sitter også ved midtgangen, har vært der i 2010,2012,2013,2014 og skal i år.Jeg husker jeg tok med masse klær fordi noen her inne sa det var kaldt, men det hadde jeg ikke trengt.


#15

Maverick sa for siden:

Jeg synes alltid det er kaldt på Disney. Det er jo - udiskutabelt - kaldere enn alle andre show på Spektrum.


#16

Jinx sa for siden:

Vi skal også dit og minste skal nok ha på sin Elsakjole ja. Har vært der flere ganger før og mange som har på seg prinsessekjoler.


#17

Gri sa for siden:

Prinsessekjole og diadem er heilt normal bekledning der :)


#18

Maverick sa for siden:

Mhm. Det er det jeg alltid har på meg på Spektrum. :danse:


#19

Timar sa for siden:

Betyr dette at det kan bli kjipt å være nesten seks år og IKKE ha Frost-kjole på seg? :sparke:


#20

apan sa for siden:

:sparke:
Og kan man ha en annen kjole, sånn for eksempel en Askepottkjole...?


#21

isola sa for siden:

Storesøsters Frost-kjole har langt slep, så jeg har ikke tenkt å sette henne på ideen.


#22

Elisabet sa for siden:

Vi har bestandig vært på forestilling på første forestilling på fredagen, så i helgene når de kjører to forestillinger hver dag både fredag, lørdag og søndag, så kan jeg godt tenke meg at det blir varmere etterhvert og oppholde seg i Spektrum etterhvert, selv om det egentlig er ganske kaldt. Så mulig det er varmere på de andre forestillingene. Vi har bestandig vært på hverdag og tidlig når det er billigst, altså før det aller største kjøret med flere forestillinger etterhverandre.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.