Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Klesbutikk-ansatte med irriterende ryddemani!

#1

Dixie Diner sa for siden:

Jeg har opplevd det ganske mange ganger, men i dag tok det virkelig kaka. Jeg og min mann var ute på klesshopping i diverse herrebutikker på Kvadrat, og vi måtte jo innom Jack & Jones en tur. Der stod vi og kikket på noen t-skjorter, da ei ansatt kommer bort og begynner å henge klær på plass. Greit det, men hun går virkelig inn for dette. Hun presser seg mellom oss og henger klær på plass rett foran trynet på oss, skviser oss vekk omtrent.
Både jeg og min mann følte bare vi var i veien (dette pågikk ganske lenge) og bestemte oss bare for å gå ut, her skulle det visst ryddes på plass helt manisk. Ingen klesskjøp på oss.

Dere som jobber i klesbutikk, er det normalt å gjøre slik? At man henger på plass klær og rydder i hyller og slikt er jo helt greit (og en selvfølge), men kan man ikke vente til kundene er ferdige med å kikke før man presser dem bort fra hyllene? Jeg blir litt sjokkert ...


#2

Michayla sa for siden:

Har opplevd det ja og jeg sa klart ifra at dette kunne hun gjøre når jeg var ferdig i den hyllen.
Hun ble pottesur.


#3

Majsa sa for siden:

Jeg har aldri jobbet i klesbutikk, men i bokhandel, og der trengs det stadig vekk å ryddes i hyllene. Men det kunne ikke falle meg inn å presse meg forbi kunder for å gjøre det. Ville heller lagt til side de bøkene som skulle i den hylla, og satt dem på plass etter at kundene hadde gått.


#4

Che sa for siden:

Jeg tror du har truffet på en rar butikkansatt - slikt er da ikke vanlig. Jeg har heldigvis aldri truffet på noe sånn.


#5

Pastill sa for siden:

Kommer litt ann på. Er det mye å gjøre i butikken så bør ikke rydding være første pri, men service!
Er det derimot lite å gjøre så er man ofte nødt til å bruke litt tid på å gjøre om ol. Men jeg mener uansett at hun burde unnskylde seg og i allefall tilby seg å hjelpe dere også.


#6

Muad'Dib sa for siden:

Jeg har aldri truffet slikke ansatte, jeg. Men kanskje dere var ute for en overivrig sommervikar ? Mulig også at de bare er blitt helt hyper p.g.a. salgsrushet.


#7

Mei sa for siden:

Jeg har også vært på shopping i dag men ble mer oppgitt over alle (det jeg håper var) sommervikarer som var mer opptatt av å fnise og snakke om "når han tok på meg" bak kassa, enn kunder og rydding og service og sånn :rolleyes:.


#8

pippimamma sa for siden:

Dette har jeg aldri opplevd. Ansatte som er veldig opptatt med å snakke med hverandre har jeg sett, men ikke at de trenger seg forbi meg for å rydde. Jeg ville antagelig sagt noe sånn som:"Du får bare si fra hvis jeg står i veien for deg, så skal jeg gå i en annen butikk".:glis:


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.