Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Hjelp meg å redde jordbærkremen!

#1

Niobe sa for siden:

Jeg har fått i oppdrag å lage cupcakes med jordbærostekrem. Jeg mener jeg har laget det før på denne måten, men denne gangen ble kremen veldig flytende. Det er altså romtemperert smør, melis og kremost, og så moste jordbær i. Den blir stivere, men ikke ordentlig stiv. Ikke foreløpig, hvertfall. Kan jeg piske inn noe gelatin, f eks..? :confused: Kremen skal kunne sprøytes til roser.


#2

Nextlife sa for siden:

Jepp, det går kjempegreit å redde med litt gelatin. Rør ut pulver eller bløtlagte plater i bittelitt kokende vann og bland godt, og ha det i kjøleskapet en stund til det tykner til ok konsistens før du legger/sprøyter (kan bli vanskelig) på kakene.


#3

Niobe sa for siden:

Takk for svar! Kremen hadde stivnet en del i løpet av natten, men langt i fra nok. Så nå har jeg pisket inn gelatin, og så er det bare å krysse fingre og tær. Cupcakesene skal være klare kl 16. Typisk at det skjærer seg når jeg baker for noen andre. :gal:


#4

him sa for siden:

Noen som vet hvorfor dette skjer? Har samme greia med oreokake, hvor ett av fyllene er kremost, melis og smør. Kan det være noe med temperaturen? Det er jo rart at samme indigrienser i samme mengde gir forskjellig resultat? :confused:


#5

Niobe sa for siden:

I dette tilfellet tror jeg bare det skyldes at jordbærene jeg brukte var litt soggy. Det ble nok mye væske.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.