Vi skal ut og fly om noen få dager og har noen timer på Gardermoen mellom flyene. Storesøster er fasinert av alt japansk for tiden og hun vil spise lunsj på yo sushi. Hun har spist sushi før og liker det, men det samme kan ikke sies for småsøsknene. Så kan jeg regne med at to litt småskeptiske, men ikke alt for kresne unger finner seg noe å spise der?
Jeg har ikke spist der, bare gått forbi og glodd lengselsfullt på de små skålene som seiler forbi på båndet.
Sitteplassene er av typen barkrakker rundt bordet der sushitallerknene kommer seilende forbi. Jeg ser at de har noen varmretter: yosushi.com/food#hot, men det er ikke sikkert de faller helt i smak for de små heller?
Er dere to voksne? I så fall ville jeg delt meg med barna.
Er du bare en? Da ville jeg gått på Upper Crush med de to yngste, latt de velge seg hver sin baguett, og så tatt med disse bort til yo sushi. De kan sikkert sitte og spise i nærheten.
I og med at maten er klar på Yo når dere kommer, så rekker dere å spise litt sushi mens de minste mumser baguett.
Er bare meg og ungene dessverre. Hadde det bare vært for sushien sin skyld hadde vi kunnet kjøpe et brett med sushi i kjøledisken og så baguetter til resten og funnet et sted å sitte alle sammen. Men tror storesøster er opptatt av rullebånd-opplevelsen også.
Nå husker jeg ikke hvor gamle de minste dine er. Er de ganske så små?
Bare husk at sushien seiler forbi i det øyeblikket dere kommer, så det går veldig fort å spise noen få biter. Det er jo ikke like stas å gå dit alene, men kanskje du kan henge med de to små like i nærheten, mens dere ser på henne?
Noen av asjettene er det godteri på! Det hele var stor stas for mine to da vi var der. Men det ble skrekkelig dyrt, så jeg ville passet på mengden - kanskje ikke være skrubbsultne når dere ankommer.
Vi kan jo prøve oss. De er 7 og 8 år, så ikke helt små nei. Og i verste fall får de prøve litt og så spise baguetter etterpå. Vi har 4 timer mellom flyene, så har jo god tid.
Det går helt fint å spise der med barn, og vi har gjort det et par ganger nå. Noen av mine barn liker sushi, noen ikke. Det finnes noe for alle, og de har ikke bare enkelte seter ved rullebåndet, men også båser ved rullebåndet. Veldig fint for familien.
Jeg mener at de har meny også der du kan bestille litt mer enn det som går rundt på båndet så de finner nok noe å spise. Ellers får du kjøpe pølser eller pizza til dem etterpå. ;)
Vi har sånn rullebåndsushi på kjøpesenter her, og jeg har sett folk som har kommet med barn med baguetter og de store har spist sushi. Så det går vel an der også?
Vi kan jo også gjøre det sånn at de minste får spise baguett, pizza eller pølse først og så setter vi oss ned på yo sushi hele gjengen og så kan de bare sitte og prate med oss når vi spiser. Da er de jo mette og sikkert mer tålmodige enn dersom det er de som må vente med maten. Og vi har jo 4 timer mellom flyene, så trenger å fylle tiden.
Du kommer jo inn på utland hvis du har tid til å gå helt ut og inn gjennom sikkerhetskontrollen en gang til etterpå. Du får ikke kjøpt tax-free, så klart, men de sjekker ikke boarding pass på Yo, liksom.