Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Dubrovnik

#1

Guttemammis sa for siden:

Vi har bestilt sommerens utenlandsreise, som går til Dubrovnik. Hvor anbefaler du å bo? Ønsker hotell eller liknende med basseng og ikke så lagt fra sentrum, det bør ikke være kjempedyrt og det må være plass til to voksne og to tenåringer. Hvilke andre byer i nærheten kunne vært aktuelt å bo om ikke våre kriterier er så lett å finne i Dubrovnik (virker ikke sånn nemlig). Mannen er skeptisk til privat utleie.


#2

Nessie sa for siden:

Vi bodde i et hus leid via Airbnb i Mlini. Derifra tar det ca 15 min med bil til Dubrovnik. Jeg likte Mlini godt, for det var mindre turistby enn Dubrovnik og Cavtat :jupp:
Men Cavtat er nydelig da :hjerter: Ville heller bodd der enn i Dubrovnik.


#3

Guttemammis sa for siden:

Hva finnes i Cavtat? Strand, shopping, attraksjoner?


#4

Nessie sa for siden:

:nikker:
Det er veldig fint der. Men mer turistpreget enn feks Mlini der vi bodde. Menyer på norsk enkelte steder etc. Men finere enn Mlini, og mer å se/gjøre.


#5

Selma sa for siden:

Cavtat ligger rett ved flyplassen og er en hyggelig småby. Koselige gater, et passe utvalg restauranter, badeklipper og ei fin steinstrand og det går båt til Dubrovnik flere ganger i timen. I tillegg går det båtturer til flere øyer. Hvis du ønsker shopping så må du inn til Dubrovnik - i Cavtat er det stort sett bare turistdill å få kjøpt.



#7

Guttemammis sa for siden:

Dytter litt på denne. Har ennå ikke funnet noe. Viktig at det er mulighet for et bad, enten basseng eller aller helst hav i kort gangavstand. Pris rundt 10.000 for seks netter, to voksne og to barn.



#9

Hondacrv sa for siden:

Men det ER dyrt i Dubrovnik. Me hadde krav om basseng. Og gjerne gangavstand til sentrum. Kanskje du finn noko, men eg leitte lenge. Men du kan jo og sjekke områda i Babin kuk, ,en då er det ikkje gangavstand til sentrum.


#10

Guttemammis sa for siden:

Fant overnatting! Så nå er det bestilt. :D 200 meter til strand og ti min å gå til gamlebyen.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.