Mannen og jeg har vært har vært flere ganger i Barcelona før vi fikk barn, men nå vurderer vi for første gang å ta med barna i påsken.
Er det noen som har erfaring med Barcelona i påsken/midten av april? Kan vi regne med noen gode soldager? Er det mye folk der? Er alt stengt i påskedagene?
Vi vurderer å kombinere noen dager i Barcelona med noen dager i Salou? Vi ser da for oss å både ta med barna til Sagrada familia mm i Barcelona, nyte litt avslapping ved bassengkanten på et hotell i Salou og bruke en dag i fornøyelsesparken Porta Ventura.
Jeg regner med at flere her inne har erfaring med Barcelona og håper noen kan dele sine erfaringer.
Mine foreldre har vært litt sør i påsken. Det regnet en del da men var bra temp. De tar med seg barnebarna til Spania i år og satser i grunnen på sol og varme, men om de kan bade i sjøen er litt usikkert.
Vi var der i februar og gikk i t-skjorte og med bare legger to av sagene. De andre dagene var som en gjennomsnitts maimåned i Oslo. Vil tro det er hyggelig temp i påsken! Husk å kjøp billetter til Sagrada Familia på forhånd.
Takk for innspill! Vi har begynt å tenke litt på om vi skal leie bil og dra et stykke sørover noen dager. Jeg tenker at storbyferie ikke er avslappende og at det kunne vært fint å finne et rolig sted hvor vi kan kose oss og finne roen. Sol og litt varme hadde vært topp.
Mitt tips er i hvert fall å forhåndsbestille billetter til Sagrada Familia og Parc Guell :)
Storbyferie i Barcelona kan være litt mer avslappende hvis dere booker hotell med pool på taket eller ett beach hotell?
Salou er helt fantastisk! Anbefales virkelig på det varmeste. Var der i oktober og da lå temperaturene på rundt 20-25 grader.
Jeg er ikke veldig begeistret for Barcelona. Vi fløy til Barcelona, leide bil og kjørte ned til Salou. Veldig enkelt med motorvei hele veien og enkel by å kjøre i.
Nydelig strandpromenade, koselige fortausrestauranter, fin og ren strand. Veldig rolig tempo. Vi var der en oval weekend pga fotballcup. Rolig og behagelig tempo i byen. Noen av familiene bodde på Park Aventura som er en stor theme-park og vannpark. Det var kun meg og Frøkna og vi ønsket ikke å bo i et så hektisk område, så vi leide leilighet på stranden og ruslet rundt.
Siste kvelden og dagen skulle vi ha i Barcelona, så vi svippet innom flyplassen og leverte bilen og tok taxi inn til Barca, €30. Vi skulle bo på LaRambla og jeg ønsket ikke å kjøre der.
Noe av det fine med Barcelona er at det er en storby med strand. Dager på standa med familien kan være veldig avslapende selv om det evt. er for kaldt til å bade.
Sagrada Familia er fantastisk. Jeg ville regnet med mye folk i påsken og forhåndsbestillt billetter. Vi hadde en fantastisk omvisning der sist. Anbefales hvis du har barn som forstår engelsek og/eller er tålmodige.
I månedskiftet mars-april i fjor var det deilig temperatur i Barcelona, men helt uaktuelt med bading. De fleste butikker er stengt andre påskedag, ellers var det åpent.
nolo: mener du åpent langfredag og påskeaften? Ikke første påskedag vel?
Fløyel: Mener du en sånn tradisjonell turist strandpromenade? Vi pleier ikke å trives på sånne (jeg og mannen)? Litt vanskelig å forklare men du forstår kanskje hva jeg mener...
Jeg vet ikke forskjell på tradisjonell/utradisjonell strandpromenade, men det var ikke mange turister der og ikke mange salgsboder med folk som rev og slet i deg.
Med tradisjonell mener jeg steder som hovedsakelig selger pomes frites, øl, billig solkrem, tid i hoppeslottet og sånn gjennomsiktig ball. En kollega på jobb mente at det ikke er sånn der.