Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Sommer 2017 Reise til Kos?

#1

Che sa for siden:

Yay or Ney?

Vi er 8 stykker (to familier) som tenker oss på ferie. Kos er billig.
Er det for nært Tyrkia og uro der - eller er det i realiteten en stor flyktningekrise pågående der fortsatt? (Og joda - flyktninger går fint an å forholde seg til, så det skal ikke være diskusjonen her)

Jeg har lite forhold til Hellas sånn generelt, så hva vet jeg.


#2

Vianne Rocher sa for siden:

Yey vet ikke? Kos brukte iallfall å være partyøy nummer en i Hellas, så jeg vet ikke om jeg hadde orket med barn. Samtidig: det finnes helt sikkert steder på Kos som er fine for familier også.


#3

Elisabet sa for siden:

Kos er fantastisk for familier, og jeg hadde glatt reist dit i sommer om det ikke var for at vennepar allerede hadde bestilt tur et annet sted i Hellas, som jeg og ungene vil reise sammen med siden mann og en unge ikke vil være med. Ville booket et hotell som ligger i Tigaki eller liknende. Greit tettsted hvor det skjer litt, men mange bussturer og opplevelser innen korte avstander. Skal dere ha leiebil så kan en jo bo hvor som helst (men unngå Kos by), men fint å ta dagstur inn til byen. Til Kos så får en ganske rimelig fly og greit hotell separat på booking.com. Har vært der flere ganger, og hadde ikke hatt tvil om å reist dit nå heller selv om det er såpass nærme Tyrkia. Kos trenger turister. :nikker:


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.