Jeg trenger ny sekk, og den må være sånn ca. 30 L. Jeg ønsker meg funksjonaliteten til DB Hugger, men jeg har veldig smale skuldre, så jeg er ganske skeptisk til sekk uten brystreim.
Google har jo blitt ødelagt, så uansett hva jeg søker på, får jeg bare opp de samme forslagene igjen og igjen. Så jeg håper noen her inne har noen gode tips? Den skal brukes til/fra jobb, så den må tåle litt vær og kunne sykles med.
Ja, har sett på de. Men noe av det jeg ønsker meg fra DB er rommet på toppen. Jeg liker å ha et lite rom med småsaker, men i alle sekker jeg har, blir det vanskelig å legge ting nedi og få ut igjen når sekken er full. Jeg må ha plass til treningstøy og jobbklær, så jeg slipper å gå i ullundertøy på jobb. :knegg:
Takk for tips, den skal jeg se på! Får man kjøpt den i butikk noe sted?
Både mannen og sønnen er veldig fornøyd med Zeekzack. De har den største (30 L), og den blir for stor for meg syns jeg.
Det er en kjempeflott sekk, for all del, men om man er litt liten i kroppen, så kan denne føles litt stor. (Jeg skulle ha vært litt mer bredskuldret føles det som)
Jeg har ikke sett de i butikk noen sted.
Kansje ta turen innom en sportsbutikk som XXL og prøve noen av tursekkene der?
Litt spinn-off. Hva har skjedd med Google? Det er jo ikke noe søk som funker der om dagen, jo.
Tursekker har jeg i bøtter og spann, men takk for forslag! Det er akkurat det at den har det rommet på toppen, har egen plass til laptop i ryggen og kan åpnes foran som gjør at jeg ønsker meg DB Hugger.
Zeekzack ser jo ut til å passe de kriteriene, men jeg er skeptisk til å kjøpe uten å få testet. Handler helst ikke på nett, etter at jeg lærte at returer bare blir kastet. :sparke:
Google er helt ødelagt. Det er tragisk, og et demokratisk problem. Søker du på Legevakt Oslo for å finne telefonnummeret dit, får du først opp 5 sponsede treff for private legevakter.
Jeg kjøpte Osprey transporter roll, sånn sykkelbud sekk. Ca 33 liter, festes både oppe og nede. Flat, men allikevel god plass. Jeg går 5 km dagen og har stiv vond rygg, men denne fungerer.
Ja, jeg endte med DB. Har bestilt universal brystreim som ennå ikke har kommet, men er faktisk ikke sikker på om jeg trenger den. Sekken er overraskende god å bære selv når den er tung. Jeg har båret den med to laptoper, lader, bøker og klær, og det gikk fint. Jeg forventet ikke det, spesielt siden alle ungdom har den og de pleier jo ikke å velge komfort. :knegg:
Jeg fant ingen annen sekk med like tilgjengelig «ekstrarom» som DB sin, og det var primært det jeg ønsket. Jeg har flaut mange sekker fra før, men alle er slik at det lille rommet blir utilgjengelig når sekken er veldig full og jeg blir så irritert av det. Sånne ting opplever jeg som tidkrevende. Til og med mannen ble litt imponert over den sekken.
Jeg har ikke forsøkt å sykle med den ennå, da bruker jeg jo sykkelveske. Men om jeg skal sykle med den er det nok best med brystreim.
Eg har DB Ramwerk (fordi Hugger ser veldig fjortis ut) og er veldig fornøgd. Har brukt han i nesten eit år nå og elsker konseptet med koffertåpning og rom på toppen.