Jeg kjøpte flere flasker tonic fra Fever Tree, og selv om jeg jo vet at det inneholder kinin, så er det i bitreste laget til å bruke i drinker, synes jeg. Det passer sikker fint til gin, men for det første har jeg ikke gin, og for det andre kjøpte jeg det til å lage mocktails. Men ingen blir gode (skjønt jeg har bare slumpet og diktet).
Er det noen som kan tipse meg om GODE ting jeg kan bruke dette til?
Hm. Ja, i grunnen ser den god ut. Jeg har granateplesirup. Bruker den til dressinger, tabbouleh etc. Men den er jo veldig, veldig sur. Er dette det samme som molasse? :undrer:
Nå står det jo nettopp om at den er sur i oppskriften da.
Jeg liker tonic water bar, og spesielt den fra fever tree siden den har bitter appelsin i seg også. Den er god å blande med Rochester ingefær drikk og litt sitronbrus.
Vi hadde cocktails i går og drinker som har syrlige og/eller bitre ingredienser blir mye mer drikkendes med litt sukkerlake i. Ikke sånn at de blir klissesøte, men for å balansere.