Pappa er blitt en eldre mann, og har gått seg vill i hvor og hvordan han kan se vintersport på TV’n sin. Jeg ser ikke noe særlig på sport, men har lyst å hjelpe han i gang. Skjønner at Viaplay kanskje er stedet, men blir usikker på hvilken pakke han trenger? Han vil se «alt», langrenn, kombinert, hopp etc. noen her som kan hjelpe meg med å hjelpe min pappa?
Jeg tror de har Altibox, men det kan virke som Viaplay har en egen vinterpakke. Bare litt tungvint å hjelpe til når man ikke er fysisk til stede, men må bare finne ut av det.
Takk for svar!
Jeg bruker tvkampen.com for å ha oversikt over hva som sendes hvo. Man kan sette på filter a den bare viser vintersport. Når jeg ser en uke frem i tid så er det ingen tvil om at Viaplay har mye, men TV3 har alpin og TV2 har skiskyting. TV2 og NRK deler på rettighetene til VM i langrenn i Trondheim.
Vi har Telia og Viaplay som valgt strømmepakke (såkalt Play-tjeste) der. Det var ikke nok til å få sett vintersport. Jeg måtte i tillegg velge inn en kanal som heter VSport1 for å få sett langrenn og hopp. Dersom han har Telia, kan kanskje dette være til hjelp. Jeg styrte ganske mye for å finne det ut siden kanalen med vintersport ikke het Viaplay Vinter, men altså VSport1 hos Telia. Jeg kunne fjerne vanlig Viaplay for å få nok poeng til denne kanalen, trengte ikke begge for å se vintersporten.