Jeg har «fried» hjerne av for mye scrolling, tidligere likte jeg godt å lese bøker.
Så nå har jeg satt meg et hårete mål, lese minst én bok før sommeren.:knegg:
I hovedsak mest glad i krim, men kan nok lese det meste så lenge det fenger.
Liker også godt dystopiske bøker, skumle/spenningsbøker.
Trenger tips!
Til bøker som kan få opp leselysten igjen.
Hvis du liker nordisk krim kan jeg anbefale bøkene til Sara Strömberg. Handlingen er lagt i Jämtland/Åre i Sverige og mordene etterforskes av en middelaldrende singel dame. Det er kommet tre bøker. Den første heter Skygger.
Jeg anbefaler å velge noe spennende som du faller litt nedi, og som har kapitler. Og heia, heia!
Jeg hadde samme mål for noen år siden, og det var veldig lurt. Året etter skulle jeg lese to papirbøker i måneden, og siden har det balla på seg. Det er deilig å kjenne at konsentrasjon er noe som kan øves opp.
Heia deg! :heia: Jeg har samme nyttårsforsett, av samme grunn. Dvs, jeg er hakket mer ambisiøs, med mål om en bok i måneden. Liker godt å ha bøker som jeg ikke klarer å legge fra meg.
Et spørsmål, hvor groteske er de? Jeg liker godt krim, men en gang leste jeg en krimbok der halve boken var om en dame som ble holdt til fange og torturert (var det danske Jette Adler eller noe liknende som var forfatter tro?), og det var jo bare helt forferdelig å lese.
Det er lite beskrivelse av volden. Handler mest om historien rundt de som er drept og motivet for mordet. Jeg orker heller ikke tortur-krim, men disse er spennende siden det er parallelle historier som blir fortalt.
Jeg har vel satt en bok som mål, men håper på flere før sommeren.
Før kunne jeg jo ligge i flere timer på kvelden å lese, til forskjell fra nå, hvor jeg kun scroller.
Lykke til! :heia: Jeg har greid å grave meg opp fra lesedumpen jeg var i i en årrekke, og nå er jeg nesten tilbake der jeg var før. For meg hjalp det å komme i gang med en liten bokklubb med nettvenner der vi leste morsom/spennende scifi og lignende. Hvis du liker sånt, har jeg flere anbefalinger.
Freida McFaddens psykoligiske thriller The Housemaid / Hushjelpen er veldig spennende. Så spennende at jeg nesten glemte å gå av på riktig stopp på t-banen pluss at jeg hadde lyst til å lese overalt, til og med i dusjen. :knegg: