Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Laste ned Disney plus-filmer/-serier på ipad

#1

Svanen sa for siden:

Vi har abonnement på disney pluss premium. Dattera vår har Ipad og vi hadde lastet ned maaange episoder av bl.a Peppa Gris, Doktor McStuffins og Frost-filmene. Disse har hun sett på når vi er på reise, hytta eller andre steder uten wifi. Når "lisensen" har utløpt etter noen uker/mnd har vi bare koblet på nett og fornyet. Ikke vært noe problem. Vi har gjort dette i flere år.
I november begynte det å bli tull. Så jeg prøvde å fjerne noen av de og laste ned på nytt. Trodde først det var fordi det var ustabil nett der vi var. I tillegg så prøvde vi i jula å slette alt, avinstallere disney + og laste appen ned på nytt. Vi har klart å få inn igjen noen få episoder (ca 20 tilsammen), men det har vært tilfeldig og ekstremt treigt, selv hjemme.
Har disney plus endret noe i høst, eller er det noe galt med ipaden hennes? Ipaden er 5-6 år gammel, men funker ellers helt utmerket. Ikke tull med noe annet (må innrømme at jeg var lite lysten på Apple-produkt da vi kjøpte den, men denne har iallefall vært verdt pengene) Det er god plass på lagring, så det er ikke det som er problemet.


#2

Svanen sa for siden:

Chatet med noen i disney plus (et faktisk levende menneske!!).
Etter litt prøving om feiling så fikk jeg lastet ned gjennom å dele data fra mobilen min.
Fortsatt nokså tregt, men det gikk. Men da får pappaen dele data. Han har mer i abb. sitt. :knegg:
Men det spørs om ipaden er moden for utskifting. Var nok en medvirkende årsak.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.