Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Erfaringer med 5G som bredbånd?

#1

Polyanna sa for siden:

Jeg oppdaget at fiberabbonnementet hadde gått voldsomt opp i pris, så jeg sjekket litt rundt.

Fikk et tilbud fra Telia, men det er altså nett basert på 5G. Noen som har erfaringer med det? Vil det tilfredsstille gameren?

Og så kontret Altibox med å tilby mer TV-greier, men vi har kun epleboks i dag. Usikker på hvordan ting funker med TV fra Altibox? Vi er vant til å strømme alt.


#2

frukt sa for siden:

Jeg tror det er det jeg har, og det kan være litt ustabilt og plutselig falle ut. Hadde veldig store problemer det første året, og det ble ikke bra før etter to besøk av reperatør, ny antenne, sentral og hele pakka. Men det faller fortsatt ut innimellom. Det kommer kanskje litt an på hvor man bor, hvor mange antenner det er i nærheten.
Og det kan ta vinter og vår å komme gjennom til Telias kundeservice. Har kastet bort mange timer på det.


#3

Isprinsessen sa for siden:

Det vil nok ikke tilfredstille gameren. Her dugde ikke wifi godt nok og de må ha kabel rett i konsollen.


#4

liefje sa for siden:

Samme her. Bare kabel som var godt nok for gaming.


#5

Anda sa for siden:

Har 5G bredbånd fra Telenor her hjemme, funker helt topp. Ville bedt om et testtilbud, evt gått grundig gjennom dekningskart. Har bare en fin liten innvendig boks i en vinduskarm. Ikke noe styr, og godt nok til parallell strømming på en haug enheter og litt gaming. Vi bor jo også i hus, så har to innendørs mesh-forsterkere på Wifien, men det hadde vi med kablet bredbånd og.

Har en litt eldre 4G bredbånd fra Telia på hytta, kjøpt før Telia oppgraderte til 5G der. Ganske håpløst, burde nok ha montert en utendørs antenne, men har aldri giddet, så har koplet opp en liten innendørs antenne i tillegg.


#6

Isolde sa for siden:

Det er jo det som skal ta over. Vi stoler ikke på det til 3 gamere i hus. Vi var glad det allerede var fiber i boligen vi overtok, ellers hadde vi ikke fått det.


#7

Nada sa for siden:

Vi hadde 5G i flere år før vi endelig fikk fiber i fjor.
Nei, det fungerer ikke. Vi har to gamere i hus og vi strømmer det meste vi ser. Nå endelig kan vi gjøre flere ting på en gang og ikke vente på tur. Alt uten hakking og forsinkelser.


#8

Lhi-My sa for siden:

Vi har 5g bredbånd ohøg nå fungerer det fint. Vi fikk ny antenne før jul fordi den gamle plutselig døde. Etter det har vi hatt null problem med nettet vårt.


#9

IzziCreo sa for siden:

Nei, det er for upålitelig når man har gamere i hus.


#10

Fersken sa for siden:

Ikke noe problem med Altibox på epleboksen sånn i utgangspunktet. Kan være litt forsinkelser på enkelte linærsendinger (f.eks NRK når det er program der man stemmer). Altibox legger seg fint inn som egen app.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.