Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Krim 2025

#1

Nada sa for siden:

Hvilken serie liker du godt å se nå i 2025?
Husker det var en tilsvarende tråd i fjor og fikk noen gode tips der.

Akkurat nå er jeg straks ferdig med Den som dræber - mørket på Prime. Ikke det beste jeg har sett, men fengende og jeg må se alt.

Jeg liker best glad-krim, om det er et ord, og orker ikke se vold og elendighet. Regner med det er flere av oss.


#2

Kanutte sa for siden:

Ah, denne vil jeg følge. Jeg er akkurat ferdig med siste sesong av Shetland på NRK (kommer visst ny i kveld), og måtte nylig re-se Mord på Nilen og Orientekspressen, så jeg er absolutt klar for nye tips.


#3

Millen sa for siden:

Henger her for tips om rolig krim.


#4

Høst sa for siden:

Whitestable pearl (tror jeg den heter) på NRK? :) fin og rolig :)


#5

Bluen sa for siden:

Jeg synes «W & P» er litt fjollete. :sparke:

Henger i tråden for tips. Jeg har sett en del i det siste, men ingenting som har vært helt innertier.


#6

Millen sa for siden:

Sett. Takk for tips.


#7

Nada sa for siden:

Enig.


#8

Myria sa for siden:

Jeg syns Ludwig er ganske fornøyelig. Vi så/ser den mens den går på TV så usikker på om den kan strømmes noe sted, muligens med Apple TV synes jeg at jeg så?

TV2 Play har mye bra britisk krim! Kan anbefale det meste der. :jupp:
På NRK har vi likt bl.a. The Bay, Sherwood, Morda i Port Talbot, Showtrial (så nettopp at det har kommet en sesong 2, den har jeg ikke sett ennå) og Kapringen.


#9

007 sa for siden:

God, engelsk krim jeg har sett de siste ukene og anbefaler:

Patience, TV2 Play
Ludvig, NRK
The Chelsea Detective, NRK


#10

IzziCreo sa for siden:

Dept. Q på Netflix er utrolig bra! Matthew Goode brilliant i rollen som usympatisk etterforsker.


#11

Nada sa for siden:

Ja, Ludwig likte jeg veldig godt.
Aha, da legger jeg Dept. Q i lista mi.


#12

Retz sa for siden:

Dept. Q, altså? Jeg har lest alle bøkene, og fant den eneste danske filmatiseringen jeg så fryktelig dårlig. Kanskje gi denne nye en sjanse.

Ellers har jeg ikke sett noe bra krim i år. Knapt grei nok. Sånn er det når man har en smalspektra hjerne.


#13

Tallulah sa for siden:

Jeg likte også Dept. Q. Det hjalp også med Edinburgh og brutalistisk arkitektur. :knegg:


#14

Dali sa for siden:

Jeg ser Hvide Sande på nrk. Helt grei dansk krim. Har også sett siste sesong av Sommerdahl-mordene, som jeg syns var bedre før. Nå var den faktisk ganske dårlig.


#15

Millen sa for siden:

Jeg ser The pact, britisk krim på tv2 play
When no one see us, spansk krim på Max
Chelsea detektiv s3, Nrk, nå lurer jeg på om jeg har sett den sesongen før.


#16

Bluen sa for siden:

Jeg har forsøkt å hoppe inn i den ganske nylig, og synes det er noe av det verste mølet jeg har sett. Kvalm, sjåvinistisk type og dårlig skuespill.

Sovna fra første episode av «Ludwig» i går. :sparke: Får gi den en ny sjanse, for både mamma og ei venninne skryter veldig av den. Jeg likte «The Crow Girl» godt (litt usikker på slutten), og «The One That Got Away».

«Chelsea Detective» ser jeg også, helt OK tidtrøyte. Tror den siste sesongen på NRK er fra i år(?), så den er i alle fall ny for meg.


#17

Millen sa for siden:

Mulig jeg har sett den på Britbox, husker ikke. Men uansett så husker jeg ikke mye av den heller. Den er fin når hodet trenger rolig ikke må følge med så mye krim.


#18

Bluen sa for siden:

Helt enig! Jeg bruker mange kvelder på en episode fordi jeg har lite tid og sovner innimellom, så da passer denne fint. Den er litt koselig.


#19

nolo sa for siden:

Patience
Dept Q
Jenten i glasskuppelen


#20

Pepper Lemon sa for siden:

Jeg synes du bør gi Ludwig en ny sjanse, Elinblu, det er en ganske bra krimhistorie der.

Jeg er veldig skuffet over at TV2 har kuttet Britbox. :skuffet:


#21

Pepper Lemon sa for siden:

Et annet tips er på NRK, Jack Wrights siste vilje. Britisk krim.


#22

Millen sa for siden:

Det er du ikke alene om. Jeg har lastet ned Britbox appen...


#23

007 sa for siden:

Vi satt oppe til 03.00 i natt og så Dept. Q. To og en halv episode igjen.
Veldig bra serie, som også minner meg på at jeg liker aller best krim der hver episode er avsluttende.


#24

Bluen sa for siden:

Takk for innspill - jeg skal det, altså! Alle virker å være så begeistret for den.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.