
amo sa for siden:
Har fått dilla på gresk youghurt med nøtter og honning. Noen som vet hvilken honning som er i de begerene?
< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?
Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.
amo sa for siden:
Har fått dilla på gresk youghurt med nøtter og honning. Noen som vet hvilken honning som er i de begerene?
Albertine sa for siden:
Er det den fra Synnøve? Der står det " Honningen er en blanding av honning fra land i og utenfor EØS."
banana sa for siden:
Jeg tipper at det i allefall delvis er akasie-honning, hvis den er flytende. Akasiehonning kystalliserer ikke. Av norsk honning finnes det knapt noe som ikke krystalliserer, et unntak tror jeg er klokkelynghonning som man stort sett ikke får kjøpt.
veobra sa for siden:
Jeg hsr funnet flytende norsk honning på Meny. Nå var det ikke det du spurte om, men kanskje det hjelper. Jeg liker den bedre enn akasiehonning.
LaBanga sa for siden:
Hvis du har dilla, så anbefaler jeg å lage det selv ved å kjøpe inn ekte gresk yoghurt og tilføre nøtter og honning selv. Det er min favorittfrokost om sommeren, og jeg pleier gjerne å plukke bær fra hagen sammen med honning, litt nøtter eller frokstblanding. Skikkelig digg og enda bedre enn de ferdige begrene man får kjøpt. Som å spise frokost i Hellas. :love:
Eia sa for siden:
Hm. Ikke norsk honning, men honning distribuert gjennom norske Honningsentralen. Det betyr i alle fall "kvalitetssikret at det er honning, ikke sukkerblanding":
banana sa for siden:
Og jeg ville i tillegg kjøpt honning fra en lokal seriøs birøkter som var medlem i birøkterlaget.
veobra sa for siden:
Jeg fant ikke den jeg har på Meny sine sider. Vi hadde mer igjen selv også ,min er laget av Gunnar (og de andre) Jeg lar meg sjarmere av produkter jeg tror jeg hvem hvem som har laget. Jeg vet, men liker tanken på at Gunnar har passet biene. :hjerter:
Det er denne, flytende og norsk:
honning.no/om-oss/norsk-flytende-honning
"Norsk flytende honninger laget av nektar som biene har samlet inn hovedsakelig fra skogsbærplanter (tyttebær,blåbær,blokkebær). Skogsbærplanter er av de få plantene med nektar som gir flytende honning. Det skyldes sammensetningen av sukkerartene i honningen."
banana sa for siden:
Jøss. Jeg googlet litt, og ser at denne typen holder seg flytende lenger, men den krystalliserer også med tiden. Men hvis du har litt forbruk er det et supert alternativ til utenlandsk akasiehonning!
Selv foretrekker jeg lindhonning til jogurt, det smaker magisk. Det får man bare tak i enkelte år, ikke alle år. Men honning holder jo kjempelenge så jeg lagrer opp i lindhonningår.
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.