Vet ikke om digital stilletid er et uttrykk, men kanskje det burde vært det.
Hvorfor er det slik at tekstmeldinger fra offentlige etater og desslike kommer til alle døgnets tider, uavhengig av helg- eller hverdag? Jeg tenker på feks Altinn, NAV, og så videre. Det kan være kl 19.50 en søndagskveld, kl 07.30 en lørdagsmorgen. Meldinger om at ansatte har sendt inn sykmeldinger eller søknad om sykepenger, for eksempel. Undersøkelser fra SSB. Denslags.
(Ja, jeg vet jeg kan velge å ikke få SMS, men så er det jo engang en grunn til at man har det allikevel.)
Jeg tipper det er et fåtall som til vanlig håndterer innkommende elektroniske sykmeldinger på søndagsmorgener, ville det ikke da vært bedre å gi en opsjon på å få alle disse meldingene akkurat når dette blir aktivert i Altinn (feks) sånn at man kan aktivt velge det, i stedet for at automatikken er at man bli pepret HELE POKKERNS DØGNET RUNDT??? (Det ER Spikerhjørnet, dette.)
Alle disse henvendelsene, all støyen, det er en utmattende faktor i lengden, man får jo aldri fri, og om man først klarer å få litt fri fra den faktiske jobben så klarer jaggu Altinn å minne deg på den ved aller første anledning igjen gitt.
Jeg trodde faktisk det var en enighet om at selskaper bare sender sms i arbeidstiden. Jobben min gjør bare det, med mindre det er noe kritisk.
Jeg får ikke sms fra Nav om sykemeldinger, bare epost. Syns det er masete nok med epost, men den kan i det minste bare ligge i innboksen til jeg har tid til å gjøre noe med den. SMS'er må jo huskes på og oppleves utrolig masete.
Men sms'er vil jeg tro oftest trigges av:
Noe har skjedd, digitalt eller manuelt, send sms umiddelbart
Noe skjer om 24 timer, send påminnelse
Systemer har kjørt nattlige it-jobber og pøser ut varsler så fort den er ferdig (eksempelvis påminnelse om manglende betaling)
Planlagt felles utsendelse av sms'er til kunder og interesserte: Sendes gjerne når nok folk er på jobb.
Mulig du mest trenger litt trøst. :trøste: Det høres helt uholdbart ut!
Større aktører har gjerne massebehandlings-rutiner som kjøres sekvensielt gjennom døgnet. Ofte unngås normal arbeidstid for å ikke forstyrre normal saksbehandling, og fordi automatikken og utsendingene trigges av manuelle rutiner.
Jeg har ikke sms-varsling på jobbrelaterte meldinger fra NAV, skatt osv. Ikke på private meldinger heller når jeg tenker meg om. Det tilbys stadig sjeldnere siden epost og digipost er billigere for utsender.
Når det gjelder sykmeldinger og søknad om sykepenger tipper jeg det kommer når ansatt har sendt inn. Akkurat som at arbeidstaker for sms fra NAV når legen har sendt inn sykmelding.
Det er nok dessverre slik at vi må selv ta ansvar for varslinger på mobiler og pcer, og jeg er helt enig i at det er slitsomt å få når det ikke passer å tenke på akkurat dette.
Enig i at vi skulle sluppet å få slike meldinger i tide og utide. Jeg får typisk melding om at elbiladeregningen er betalt i firetiden den første i hver måned. Husker heldigvis som oftest å sette på nattmodus på telefonen. Men det finnes jo andre saker som popper inn, som kan ta mer hjernekraft om det kommer midt i festen lørdag kveld - eller på søndagsturen.
Det her minner meg om at jeg må stille inn mobilen til ikke å ringe selv med ørepropper på. (Hilsen vekket av kunde kl.08:13 mandag 31.3 som hadde en helt uviktig og uvesentlig forespørsel.)
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.