Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Oslo og omegn: Når planter du georginer ute?

#1

Arran sa for siden:

Når tør du å plante georginer ute?

Jeg har fordrevet mine inne, og langtidsprognosen på yr.no viser ikke nattefrost, med god margin. Men det kjennes likevel skummelt ut å plante dem ut tidlig i mai.

Hva gjør dere andre?


#2

Engasjert sa for siden:

Jeg plantet ut mine rundt 1. mai. Litt skummelt, men siden våren er betydelig tidligere i år, så tok jeg sjansen. I tillegg til at jeg ikke har fordrevet dem inne, ikke orket å dele knollene og de hadde spirt (gikk litt for lut og kaldt vann i slutten av masteroppgavejobbinga). I midten av denne uka var det meldt 0 grader, så da la jeg duk over dem. Det gikk helt fint.

Jeg bor på Jessheim.


#3

Arran sa for siden:

Tøffa, Engasjert! Tror jeg skal la meg inspirere og plante mine ut også. Kjennes vilt og galt ut før 17. mai, men de ser ut som de lengter ut nå.


#4

Hønni sa for siden:

Plantet ut mine forkultiverte i går. Startet nok litt for tidlig i år, for de var blitt så store i posene sine at jeg tenkte de trengte mer jord og vann.
Satser på at det går bra.


#5

Arran sa for siden:

Mine er også store i posene sine, Hønni. Jeg tar sjansen jeg også.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.