Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Blåfarge i stuen

#1

amo sa for siden:

Nå har jeg siden 2001 hatt hvit stue, vegger og tak med unntak av en fondvegg. Hatt mange ulike farger på den. Pr. i dag er den mintybreeze. Jeg ønsker en lignende «dushet», men kanskje i en blåtone. Også åpen for andre forslag, gulvet er mørk grått. Forslag?


#2

Lyppa sa for siden:

Se om Collected blue fra Jotun kan være noe for deg.


#3

Karamell sa for siden:

www.jotun.com/no-no/decorative/interior/colours/5200-dusky-blue-interior

eller Linblå?

eller Pilasterblå? Skyggeblå?

Og mange fler som jeg fant her: lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/blaafarger-jotuns-vakreste/

det er masse fint i blått, jeg har sett litt på en vegg til stuen, selv. For vi vurderer sofa i lys cognac ... eller mannen vurderer det mest, og da har sagt at det kunne passe med blå vegg kanskje. Jeg vil ikke ha den mot kjedelig Refleksjon og litt Valmuefrø) som vi har nå. ar dett på deco blue, St.Paul og Serene blå.


#4

Fersken sa for siden:

Vi har en slags petrol-farge på ene veggen. NCS-koden er S5045-B10G og vi er like fornøyd med den i dag som da vi malte den for over 10 år siden.


#5

frukt sa for siden:

Jeg har noen vegger i deco blue, og er superfornøyd. Men den er jo ganske mørk da. Har gul antikk på de andre veggene.


#6

Elise sa for siden:

Mitt inntrykk er at det er mange av blåfargene som oppfører seg ulikt gjennom dagen og ut fra hvilken retning vinduer er. Du bør skaffe noen store fargeprøver og feste de på veggen og se på ulike tider i døgnet og på ulike vegger, og kanskje også i ulikt vær.

Vi har hatt skyggeblå i mange år, og var veldig fornøyd og fikk mange komplimenter. Nå har vi noe turkis som jeg ikke vet fargekoden eller navnet på.


#7

frukt sa for siden:

Det gjelder vel egentlig alle farger. Det gikk med en del prøvebokser med ulike farger da jeg skulle male stua. :knegg:


#8

Timar sa for siden:

Jeg malte også store partier av veggen med ulike blåfarger da jeg bestemte meg for å male. Jeg tror den jeg endte med heter Collected blue. Den er helt nydelig! :elsker: Dog er den roligere og blåere enn det jeg får opp av fargeeksempler hos Jotun og Google. :gruble:


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.