Litt vel sent ute, men jeg behøver en skikkelig fin kjole som kan passe i august-bryllup.
Har mine krav: må være naturlig stoff, ikke chiffon/nylon/polyester/dess like.
Passe en curvy, epleformet, lav kropp (161) i størrelse 42/44.
Noen som har sett noe pent i det siste?
Fine kjoler, er også på utkikk etter en kjole som kan passe i sommerbryllup. Kanskje noen har tips om noen litt rimeligere varianter? Ellers samme specs som i HI.
Den har jeg også, den er i bomull og lin. Jeg har også en annen kjole fra Missmaya som er i ren bomull. Det fine med midikjolene til MissMaya er at de blir akkurat passe lange kjoler til oss på 161! :knegg:
Blondie hadde en tråd om kjoler på forsommeren. Der ble det vist frem veldig masse kjoler som høres ut til å passe inn i kravspecen din. Så mitt tips er å lete opp den tråden.
Har du prøvd Det Gule Hus i Bjørnsonsgate? Bruktbutikk, men med ett litt finere utvalg enn Fretex. De har ofte mange fine sommerkjoler som ikke er så alt for dyre.
Jeg hadde denne i bryllup i sommer, også fra NeoNoir som den over her. Men - det står at den er 100 prosent polyester da, selv om jeg ikke syns den virker spesielt polyester-aktig.
NeoNoir er maks random på størrelser syns jeg, jeg kjøpte et skjørt derfra i sommer, og måtte ned en million størrelser. :knegg: Ville ikke tatt sjansen på kjøp på nett, ville prøvd i butikk.