Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

[Hermetisk rød curry] Gikk noe galt med en batch?

#1

banana sa for siden:

Kjøpte et par sånne - Asia Street Food Red Curry Coconut Milk - på Holdbart for noen mnd. siden. "Mild på smak" står det bakpå. Og den er så sterk at den nesten ikke er til å spise, selv etter å ha blitt blandet ut 50/50 med kokosmelk. Man kan faktisk lukteat den er sterk på smak - den har noen "sterk-luktestoffer", kanskje det er chilli).

Jeg tviler på at særlig mange, om noen, får i seg denne i den styrkegraden den har, tross påskriften "mild på smak". Jeg ser at Oda har tatt den ut av sortimentet, og på Holdbart er den også borte. Kan det ha vært noe galt med batchen - noen som vet noe?

(Jeg er vanligvis glad i sterk mat, altså, ikke sånn vindaloo-sterk, men medium og medium+ velger jeg ofte.)


#2

Isolde sa for siden:

Vi måtte kaste våre for 1år siden ca. Ikke mulig å spise.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.