Døra vår kler en krans, har jeg funnet ut. Jeg kjøpte en halmkrans på Mester Grønn, og jeg fikk tips om å pynte med både lyng og laurbærhegg. Sistnevnte har jeg som hekk, ergo ubegrenset utvalg grønt. De «lovet» meg at det ikke kom til å visne (pga luftfuktigheten), og de mente den kom til å vare til jul.
Vel. Den varte en snau uke. Bladene visnet og dessuten ramlet de av i vinden.
Jeg kan jo prøve lyng. Lyngkrans er fint. Men jeg ser for meg at det er mye arbeid å tette hele halmkransen. Og det kommer vel også til å visne og blåse ned.
Eller skal jeg prøve å lime kongler på den? Limpistol? Eller? :vetikke:
Det er forresten ikke overbygg over inngangspartiet, og selv om ytterdøra ikke vender mot nord eller vest, er det relativt værutsatt der likevel. Og jeg bor i en by der det blåser.
rognebær varer en stund, ikke til jul, men mer enn ei uke (men det er dårlig rognebærår i år...). Nyper også. Jeg syns mose er fint (finner mye fint på insta og pintereset), kan surres fast med blomstertråd, og så kan man feste kongler og bær også med tråden.
Jeg har nå kjøpt alle de resterende hortensiaene på min lokale Jysk, og jeg har også laget kransen. Den ble ikke like pen som hun på Instagram fikk den, men den er ikke så verst.