Har tenkt å se etter en kjøkkenmaskin til Datteren. Er det noen som har tips til merke og modell? På den ene siden har jeg ikke lyst til å bruke hele desemberlønna; på den andre siden har jeg ikke lyst til å kjøpe noe som fortsatt koster en del, men som virker dårlig eller bare varer et par år. Heller spleise med svigermor på noe som varer, tenker jeg.
Selv har jeg en KA, og den er jo veldig pen og tar ikke all verdens med plass på benken, men de er dyre, synes jeg. (Det er jo alltids en mulighet å gi Datteren min gamle og kjøpe ny maskin selv, men det spørs om vi gidder å sende den til Trondheim. :knegg: )
Bruksområdet er antagelig i første omgang primært enkel gjærdeig.
Vi har Kitchen Aid som er ypperlig til vårt bruk, er pen og tar relativt lite plass på benken. Kanskje er det mulig å få kjøpt brukt. Vår er nå rundt 15 år gammel og fungerer fremdeles brillefint.
Takk for innspill! Ser at det finnes en «Kenwood Chef XL» til under 4000 både på Elkjøp og Jernia, kjenner noen til den? Den har 1200 watts motor, står det.
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.