Jeg synes alltid jeg er på jakt etter den helt spesielle kjolen. Kjolen som er fin nok til å bruke i festlige anledninger, og som jeg kan ha glede av i mange år framover. Jeg skulle selvsagt gjerne ha kunnet sy eller sy om selv, men det kommer dessverre ikke til å skje noen gang. Jeg er derfor interessert i tips om nisjebutikker, fysiske eller på nett eller folk som syr og selger.
Huff, da ... :fnis: Jeg trenger egentlig ikke hverdagskjoler. Problemet er vel kanskje at jeg ofte liker hverdagskjoler best når jeg er på leting etter kjoler til anledninger jeg må pynte meg. Jeg bruker ikke fotside kjoler med dype utringinger akkurat. En veldig enkel, men likevel spesiell kjole, finnes det? :knegg: Det er kanskje visse typer stoff eller snitt jeg må jakte på.
Jeg har også et par kjoler fra Ilse Jakobsen som passer til både hverdag og fest; avhengig av tilbehør. Men jeg lurer på om hun har sluttet med den type klær.
Det tror jeg kanskje du har rett i. Har i alle fall ikke sett kjoler fra henne på flere år. Jeg har faktisk en knelang kjole kjole fra henne som jeg er glad i. De lange kjolene hun hadde var fine, men minst 20 centimeter for lange til å passe meg.
Helt uten anbefaling av butikk eller merke: De eneste kjolene jeg har funnet som lever i mange år og brukes igjen og igjen, er svarte. Alt annet blir så gjenkjennelig og derfor liksom dumt å bruke mange ganger. Jeg kjøpte min siste svarte - en knelang litt annerledes kjole fra See by Chloe - det året jeg fylte femti og den er definitivt kjolen jeg har brukt flest ganger av alle kjolene i skapet: hauger av fester, femtiårsdager, middager, jubileer etc. (ja, til og med begravelser, men såklart ikke bryllup).
Mette Møller kan svare til denne bestillingen, synes jeg. Min røde, figursydde kjole derfra med litt rysjer har nå gjort tjeneste på julaften for 14. eller 15. gang. Dessverre har hun ikke fysisk butikk lenger, så man må kjøpe på nettet.
Dette er den siste jeg kjøpte derfra. Funker dessverre ikke helt til mitt bruk, da den må strykes. :sparke:
Hehe, fin kjole, men ville ikke passet meg med kjole som må strykes heller! :niks:
Den røde med rysjer har jeg søk på på Finn, tror jeg. Skulle gjerne hatt en slik til fremtidige juler!
Ellers er jeg veldig glad i snittet til Mette Møller. Har endt opp med to omslagskjoler i viskose derfra i de senere år, den ene til bruk i bryllup. Jeg har forresten brukt den i to brylluper, men var usikker på om den egentlig føltes pyntet nok i den sammenhengen.
Pernille-kjolen fra Mette Møller (jeg har den med beige blonde) føles fortsatt som et av de fineste plaggene jeg eier, selv om den er 15 år eller noe og etter maaange gangers bruk. Lurer på om jeg ikke har sett bilde av deg i noe lignende ...?
Finnes det noe som likner på Mette Møller, men som har livet der folk flest har livet? Jeg synes Mette Møller-kjolene har livet rundt ribbeina og det ser rimelig pussig ut. Til og med kjoler som skal ha belte i midjen har beltet 15-20 cm høyere opp. Men ellers er det veldig mye fint der altså.
Jeg skjønner jo at det er fint for deg. :humre: Men ikke akkurat svar på det jeg lurte på. ;) Finnes det noe Mette Møller-ish for oss som ikke har midjen ved ribbeina?
Shun: Jo, de er stilige! Men maxikjoler blir minst 20 centimeter for lange for meg, om jeg ikke får dem lagt opp. Jeg pleier å kjøpe midikjoler for å få maxikjole, jeg! :knegg:
Ønsker å dele et tips om en rimeligere kjolemodell - Cissy fra Floyd. Den svarer ikke helt til ønsket om en helt spesiell kjole, men den finnes i mange ulike farger, stoffer og mønster og kan være pynta i ulik grad. Ofte er den på tilbud også. Det er mulig den også har litt høyt liv - i alle fall sitter den som støpt på meg. Jeg har den nå i fire farger. :sparke: