Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Advarer mot at kvinner bestemmer boligkjøp

#1

torsk sa for siden:

Huseiernes Landsforbund lever visst fortsatt på 50-tallet, hvor boliger kun kjøpes sammen av en kvinne og en mann, hver med klare evner og begrensninger. Jeg tror vel helst at folk generelt er blitt mindre flinke til å vurdere de tekniske kvalitetene når de kjøper bolig, men det er greit for meg at det er kvinnenes feil. :knegg:

Ellers sjarmerende argumentasjon helt blottet for tall eller henvisninger til undersøkelser, det skulle vel aldri være synsing, vel? :what:


#2

Claire sa for siden:

:tullerdu:

Noe så tåpelig. "Det maskuline blikket". :rofl:



#4

Teofelia sa for siden:

Ja, og dessuten: :grineler:


#5

Mams sa for siden:

Imponerende artikkel.......................



#7

Enhjørning sa for siden:

:sjokk:
Jøss ...
Jeg sitter faktisk målløs og vantro hikstende her nå ...


#8

Toffskij sa for siden:

Det gikk selvfølgelig ikke an å oppfordre boligkjøpere til å vurdere boligene grundigere uten å trekke inn et neandertalaktig kjønnsperspektiv. :gal: :gal:


#9

Claire sa for siden:

Denne Øye, er det ikke hun som fungerte som såkalt "trendanalytiker" (profesjonell synser) de årene det liksom var det hotteste man kunne være? Hun har nå tydeligvis begrenset seg til å synse om boligmarkedet. Like greit, kanskje.
I tillegg til å synse, så gjengir hun en historie som neppe er noe annet enn en dårlig vandrehistorie i meglermiljøet. :knegg:


#10

Muad'Dib sa for siden:

Jeg synes nå det er sødt med små kattunger, jeg... :blond:


#11

Skvetten sa for siden:

:rofl:
Nesten sånn at jeg ikke vil tro at det er mulig.


#12

Slettet bruker sa for siden:

:niks:


#13

Estrella sa for siden:

:sjokk: Er det mulig? Og en :grineler:


#14

Claire sa for siden:

Nå hadde de det til og med som innslag på NRK-nyhetene. :skuffet:


#15

Fluke sa for siden:

:knegg:


#16

Niobe sa for siden:

Vil det si at jeg ikke er fullkomment kvinne, siden vi endte med å kjøpe et hus med slitt parkett og kjip kjøkkeninnredning..? Har jeg ikke gjort jobben min? Har jeg et maskulint blikk?


#17

Hasselnøtt sa for siden:

Dette understreker bare at kvinnene ser mulighetene, mennene ser alle problemene. :humre:


#18

Skremmern sa for siden:

Jeg skjønner bare ikke hvor tette man må være for å regelrett drite seg ut i all offentlighet på denne måten.


#19

Esme sa for siden:

Nei, nettopp. Hva er poenget med å si noe så dumt?


#20

Teofelia sa for siden:


#21

Miromurr sa for siden:

Ah. Nå må jeg nok forfatte et hyggelig utmeldingsbrev til huseiernes landsforbund gitt. :snill:


#22

gullet sa for siden:

:dåne:


#23

Filifjonka sa for siden:

Fantastisk. Kjøpte vi dette huset på grunn av rommet med kombinert Postmann Pat-bord og sjablongmaling, tro? :gruble:


#24

Skremmern sa for siden:

Vi kjøpte vårt hus pga en innmari stilig list til høyre i stua. :filer:


#25

Pepper Lemon sa for siden:

Artikkelen får meg til å lure på om man ikke bør ha ekstra kontrollrutiner på kvinnelige byggingeniørers arbeid. Sånn siden de mangler det maskuline blikket mener jeg - tenk hvilke farlige konstruksjoner de står for!



#27

Esme sa for siden:

:knegg:

Som tidligere fortalt, så tilbød faren til en pasient seg å hjelpe meg en operasjon når han fikk vite at det var to kvinner som skulle operere. Det var nok mangelen på det maskuline blikket han var bekymret for.


#28

Skremmern sa for siden:

Dette maskuline blikket ... Er det kanskje noe kvinner også kan opparbeide seg, eller er det bare medfødt hos menn og dermed en umulighet for kvinnen? :gruble:


#29

Harriet Vane sa for siden:

Nei, det var JEG som kjøpte hus pga Postmann Pat-bord og Postmann Pat-gardiner som fulgte med.

Jeg tror det blir et klagebrev til HLF, ja. Dette er jo helt uakseptabelt. :niks:

Med tanke på de kjipe buegangene, den utdaterte kjøkkeninnredningen og den vidunderlige halverotiske frisen på badet, så kan jeg love at jeg har et definitivt maskulint blikk.
:snill:


#30

Skremmern sa for siden:

:grineler:



#32

Pappalille sa for siden:

Jamen... Hæh? Går det an? Nei, nå ble jeg så forvirret at. Er ikke dette 2009 eller har jeg våkna opp på feil side, av feil seng i feil år? :forvirret:


#33

Anne C sa for siden:

Mine feminine sider så dette badet og dette kjøkkenet og bestemte at skulle ha huset.


#34

Skremmern sa for siden:

Så gøy markise på det kjøkkenet, altså. :jupp:


#35

Anne C sa for siden:

Hele huset var ganske gøy! :jupp: Samme stil all over.



#37

Grøten sa for siden:

Jeg sier bare, er det mulig?? :gruble:

Det er rett og slett det dummeste jeg har hørt. :forbanna:

En mail er på vei.


#38

Pappalille sa for siden:

Altså... Kan noen gi meg et eksempel på en klage-mail? Jeg har skrevet en, men er redd den er litt over the top sarkastisk og sint. :sparke:


#39

Harriet Vane sa for siden:

Min samboer og jeg er medlemmer av huseiernes landsforbund, men etter det utspillet som kom i Dagbladet i går, vurderer vi vårt medlemskap.

Det må være mulig å be huseiere/boligkjøpere være opptatt av boligens tekniske kvalitet uten å trekke argumentasjonen ned på et neandertalaktig nivå. Det er ingen statistisk grunn til å tro at dagens kvinnelige boligkjøpere er følelsstyrte fjoller som utelukkende faller for fasade.

Jeg håper Huseiernes landsforbund kan komme med en beklagelse av uttalelsene på sine hjemmesider. Dette kan da ikke være holdninger dere kan være bekjent av?

hilsen


#40

Skremmern sa for siden:

Tjære generaliserende idijoter!

Jeg er hotjønn og har maskulint blikk som det hålder. Fått masse skryt av alle som tjenner meg. De sier "se, der kommer hun med det maskuline blikket".

R - e - s - p - e - k - k - t!

God bedring!

Hilsn Pappalille.


#41

Fluke sa for siden:

Nydelig Mim!

#42

Dixie Diner sa for siden:

Altså, hvordan trodde de folk kom til å reagere på dette? Trodde de helt seriøst at dette ikke kom til å skape sterke reaksjoner i 2009? :skeptisk:


#43

Grøten sa for siden:

:grineler:


#44

Esme sa for siden:

Ikke sant? Og hvor dumme går det an å være? På den ene siden sier de jo at det er kvinner som styrer dette med boliger og så fornærmer de den største kundegruppen sin?

:what:


#45

Filifjonka sa for siden:

Bra mail, Mim. Jeg er også medlem og skal sende dem en mail.


#46

-ea- sa for siden:

Samme her. Men jeg er likevel ikke det minste i tvil om min kvinnelige identitet (i tillegg til de andre identitetene mine). :tøff:


#47

Brutus_ sa for siden:

Hahaha, tror du ikke det var noen som hadde tenkt igjennom hvordan utspillet skulle nå flest mulig? Det begynner jo til og med å bli litt klisjé med slike overkill utspill fra ulike hold. Suksessen måles i antall indignerte reaksjoner. Tipper de ler godt nå :)


#48

Pappalille sa for siden:

Hah! :grineler:


#49

safran sa for siden:

Jeg la merke til at du ikke brukte "Med vennlig hilsen", Mim. :knegg:


#50

Inagh sa for siden:

:grineler:


#51

Harriet Vane sa for siden:

Ja, de ler sikkert godt når folk melder seg ut. :snill:

Eller synes du for alvor at man skal finne seg i alskens tull, fordi man er dame?


#52

Harriet Vane sa for siden:

Det var med overlegg. :nikker:

#53

Line* sa for siden:

Jeg for min del bare ler av det.
Synes ikke slike utspill fortjener å bli kommentert en gang.
Det faller på sin egen urimelighet, og jeg føler bare for å humre.


#54

Line* sa for siden:

Det sagt: Det er fint at Mim, og sikkert flere, gidder å si noe.


#55

Teofelia sa for siden:

Hei!

Nå vet ikke jeg hvilket århundre Huseiernes landsforbund befinner seg i, men dagens nyhet i blant annet Dagbladet tyder på at holdningene til de som får lov til å uttale seg på forbundets vegne ikke er helt up to date.

Det er trolig sant at dagens huskjøpere ikke er like flinke til å vurdere tekniske kvaliteter ved et hus som man var for femti år siden, men det må da kunne gå an å si slikt uten å trekke inn antikvariske fordommer og ubegrunnede påstander. Eller kan Huseiernes landsforbund faktisk dokumentere at det er slik at kvinner er teknisk udyktige mens menn er tøfler uten evne eller vilje til å uttale seg ved huskjøp? Og vet Huseiernes landsforbund med sikkerhet at den jevne mann vet så veldig mye mer om tekniske aspekter ved bygninger enn kvinner, slik at det virkelig ville utgjør en forskjell om de valgte å uttale seg?

Dersom slik dokumentasjon foreligger, hadde det vært interessant og ønskelig om Huseiernes landsforbund ville henvise til denne på sine nettsider.

Hilsen Teofelia


#56

Teofelia sa for siden:

Jeg avsto fra å bruke snill-smiley. :snill:


#57

Line* sa for siden:

:knegg:


#58

Grøten sa for siden:

Så bra skrevet Teofelia. :jupp:



#60

Maverick sa for siden:

Jeg ser kun på leiligheter hvor det finnes fine steder å sette de koselige duftlysene mine. :danse2:


#61

Niobe sa for siden:

Jeg sendte akkurat link til mannen min for å vise ham hvilket dugelig, mandig kvinnfolk han er gift med. Da fikk jeg til svar at i forrige uke hadde en av damene på jobben hans kommet med et prospekt. Hun likte bildene SÅ godt, og tilstandsrapport hadde hun aldri hørt om. De finnes!


#62

Nenne sa for siden:

Det var det første slo meg også og med neste sitat i tankene er det visst bra. Etter mange år i byggebransjen skjønner jeg jo nå at det kan ha vært et hasardspill fra ende til annen. :iiik: Du er alt for grei nå synes jeg. :knegg:

#63

Grøten sa for siden:

Enig aC, det er definetivt det viktigste av ALT.
Det elektriske kan da bare henge å slenge.
Hva skal man med det liksom? :snill:


#64

Maverick sa for siden:

:host:

Ja. De finnes. Jeg fikk noen fine historier her på kontoret også da jeg indignert ropte opp om denne artikkelen.

:gaah:


#65

Inagh sa for siden:

En tidligere kollega av meg hadde med broren sin da hun skulle kjøpe bil, for hun hadde en liten mistanke om at hun ville bli tatt mer seriøst av selgeren da. Samtalen foreløp omtrent sådan:

Selgeren, mens han tror broren skal kjøpe bil: "Teknisk, teknisk, teknisk, teknisk, duppeditt, duppeditt, dingser og mer teknikk..."

Broren: "Ja, men nå er det egentlig søstra mi som skal ha bilen..."

Selgeren: "Åh! Ja, men da skal vi se - her er det en liten snerten rød en!"

:rofl:


#66

Slettet bruker sa for siden:

Jeg kjøpte bil og hadde med Komips Med Rocka utseende. Selgeren snakket ene og alene til ham. Jeg sa fra at han burde smiske med meg isteden siden det var jeg som hadde pengene jeg. :snill:

Og selgeren - uten å blunke - giret over til Smisk Av Dumme Kvinner Stemmen sin.

Etterpå dro jeg tilbake og sa fra at han hadde skrevet feil i annonsen sin og forlangte en stor service i prisavslag. Og deretter dro jeg tilbake en gang til og tvingte ham til å dekke skifte av vannpumpe og regreim i tillegg. Det var etterhvert en bil med marginale verkstedkostnader og det var ufattelig underholdende da selgeren etterhvert ble mer enn bare litt ufin og sa at det var tydelig at jeg ikke hadde peiling på teknikk.

Hvorpå jeg fortalte ham at jeg har syv års teknisk utdanning, femten års erfaring som ingeniør, seksten år med førerekort på motorsykkel og at jeg har bygget såpass mye mc at jeg mer enn gjerne kan vise ham hvordan han vikler om en statorring hvis han har lyst.

Han låser antagelig døra neste gang jeg kommer. Men han lærte forhåpentligvis at blide damer med kjole kan ha maskulint blikk de også. Bare at med dyr mascara. :knegg:


#67

Chablis sa for siden:

Vi kjøpte selvsagt det huset her fordi jeg falt for de fine persiennene i badevinduet.

For en håpløs artikkel, spent på om noen av dere som har skrevet mail får svar.


#68

Inagh sa for siden:

Man kødder bare ikke med smilefjes! :tøff:


#69

Irma sa for siden:

Det blir interessant å se om de jf. Teo sitt spørsmål klarer å hoste opp noe statistikk. :snill:

Det var med stor skepsis jeg gikk med på at to kvinner hentet ut Pjokken, men jeg lot det stå til. :vill og gal:

Bilselgere ja. Jeg er den definitivt mest bilinteresserte i forholdet, og det er interessant å se hvordan bilselgere konsekvent henvender til mannen min, på tross av at det er jeg som hovedsaklig står for spørsmålene og pratingen.


#70

Hulda sa for siden:

Jøss...!!!!

Tipper han får kjørt seg litt...:knegg:


#71

nolo sa for siden:

Bra, Teo og Mim! Jeg trodde øynene skulle dette ut av hodet mitt da jeg leste dette på førstesiden i avisen i dag.


#72

Nenne sa for siden:

Det tror jeg han lærte telefonsvarersalgsmannen også, da han "nektet" å selge en telefonsvarermodell til ei venninne av meg fordi den hadde for mange knapper. :knegg: Jeg trodde mannen hadde frosset til is. Jeg var der, tro meg, det var ikke et pent syn.

#73

Skremmern sa for siden:

Hvilket skulle bevise at uttalelsene er berettiget? :undrer:

Det finnes da slike menn også, uten at man trenger å generalisere av den grunn. Når det er sagt innser jeg at både Mim og Teo skriver bedre mailer enn meg. :selvinnsikt:


#74

Niobe sa for siden:

Neida, beviser bare at de finnes.


#75

Teofelia sa for siden:

Jeg tror ikke noen betviler at de finnes. Det jeg betviler er at de alle er kvinner. Jeg tror ikke engang på at det er en sterk overvekt av kvinner. De fleste kvinner jeg kjenner kan lite om det å vurdere byggteknisk tilstand ved en bolig. De fleste mann jeg kjenner kan akkurat like lite.

Jeg kjenner en del, både kvinner og menn, som kan masse om dette, men de er i fåtall hos begge kjønn.

Jeg tror kvinner generelt i dag kan ganske mye mer om tekniske ting enn kvinner kunne for femti år siden. Og jeg tror at menn generelt kan ganske mye mindre, og alt i alt tror jeg at folk flest er sånn passelig inkompetente når de går på visning i dag, men at det ikke er den helt store kjønnsmessige forskjellen.


#76

Inagh sa for siden:

Gubben min kunne ikke vurdert den byggtekniske tilstanden på et hus om han så fikk betalt for det. Gi ham en pc, derimot. :humre:


#77

Pusurkine sa for siden:

Vel, jeg har flyttet en del ganger, og solgt noen boliger, og hatt en del visninger - og det er markante forskjeller sånn generelt sett.

Kvinner spør om skapplass, om hvor vi lagrer ting, hvor kjøkkeninnredningen er fra - og om skapdørene kan byttes, hvor tapeter er fra, om det er vanskelig å møblere stuen, teller hvor mange hånklær det er plass til å henge opp på badet :confused: osv. Mennene spør ofte om det elektriske anlegg, vann og avløp, hvor gamle vinduene er, når huset ble malt sist, drenering, osv, osv

Enig i at uttalelsen var ganske flåsete, og den stemmer ikke på meg, men nå er jeg ingeniør og over middels interessert i hvordan ting fungerer osv, men jeg må nok innrømme at jeg har opplevd at det er litt slik de beskriver.


#78

Anne C sa for siden:

Nå har jeg bare vært på visninger med mannen min. Og da blir fordeligen på spørsmål noe av det du skisserer over. Men hadde jeg vært på visning alene og skulle ta stilling til et kjøp alene, så hadde jeg jo spurt om andre ting og.


#79

Skremmern sa for siden:

Nettopp! Ville vært ganske søkt om jeg skulle gjenta spørsmålene hans (eller han mine) bare for å ikke virke som ei fjolle som bare er opptatt av luktelys og bokhyller.


#80

Brutus_ sa for siden:

Nei, men det var jo med glimt i øyet. Det er merkelig hvor heftig raksjonen blir når avsenderen oppfattes som noenlunde seriøs. Er det slik at s.k. "sidrompa" organisasjoner ikke har armslag for mediakrumspring som får tempen opp i pauserom landet over? Det er sikkert damer som har vært med å utarbeide utspillet og. De velger sikkert å humre av det og la det komme på kontoen for selvironi. Det beste som kunne skjedd for dem etter dette utspillet er jo nettopp at noen tar det blodalvorlig, klasker veska i disken og roper:

-"Forbanna idioter! Hva faen skjer a? Jeg melder meg og mannen kollektivt ut asap dersom dere ikke beklager!"


#81

Millen sa for siden:

:dåne:


#82

Skremmern sa for siden:

Jeg hørte såvidt på nyhetene i dag, og da var det snakk om en voldsom økning kvinnelige medisinstudenter, 60 % av studentene var jenter mener jeg at de sa, og det kunne bli snakk om kvotering igjen, hvorpå ei dame presterte å si at det kunne bli et problem ettersom det betydde at det kom til å bli en nedgang i spesialistyrker, da kvinnene velger såkalte jentespesialiteter.


#83

Claire sa for siden:

:blabla:

Er det noe som er verre enn slike lavpannede utspill, så er det den urgamle hersketeknikkvarianten du prøver deg på her. :hehehe: "Ha litt selvironi da, damer. Ikke vær så nærtagende. Skjønner dere ikke hva som egentlig var poenget?"


#84

Teofelia sa for siden:

Det kan vel hende at er sant. Den gang medisin var et guttestudie var det et problem at veldig mange valgte guttespesialiteter, slik at det var for få spesialister på typiske "kvinneområder".

Nå er dette et ikke-problem foreløpig da. Det var mellom 63–69 % jentesøkere på de ulike medisinstudiene i landet, og da er begge kjønn mer enn godt nok dekket.

Det er veldig typisk at man begynner å bekymre seg for "for lav gutteandel" når andelen gutter faller like under 40 % på høystatusfag, mens det tilsynelatende er helt uproblematisk at andelen gutter på sykepleier- og førskolepedagogstudiene ligger på mellom 10–15 %. :himle:


#85

Skremmern sa for siden:

Jeg så som sagt ikke på, så jeg er ikke sikker på om alle opplysningene mine stemmer, men jeg reagerte på uttrykket.


#86

Pelle sa for siden:

Jeg kan veldig lite om tekniske vurderinger av bolig.
Og mannen min er like dum som meg.


#87

Esme sa for siden:

Det tror jeg ikke noe på. Grunnen til at kvinner velger bort enkelte kirurgiske spesialiteter (det er disse det er snakk om) er at for det første så har de vansker med å få jobb på slike avdelinger og for det andre så blir de ofte skjøvet ut sånn at de slutter. Jeg tror at når man får flere kvinner så må det jevne seg ut etterhvert.

Et annet problem heller er om disse fagmiljøene nøyer seg med en mannlig idiot fremfor en dyktig kvinne. Om man skal kun rekruttere fra 30 % av turnuslegene så velger man jo også vekk en del av de flinkeste.


#88

Skremmern sa for siden:

Det tror jeg også.


#89

Muad'Dib sa for siden:

Eller som den administrerende ortopedkirurgiske overlege sa til Dibmannens flinke og feminine turnuskandidat: "dette er kun for traktorlesber !"


#90

Enhjørning sa for siden:

:sjokk:


#91

Muad'Dib sa for siden:

Hun ble da ortoped likevel, og er kjempeflink. :nikker: Likevel kommer det ind imellom bekymrede utspill fra eldre patienter som er skeptiske til å la seg operere av "den jentunge".


#92

Ru sa for siden:

Jeg ble sur når jeg passerte raden med aviser og så den der overskriften hyle mot meg. :snurt:


#93

Filifjonka sa for siden:

Leste nettopp en vittig kommentar om dette på Facebook: "Akkurat som enkelte menn når de velger damer... Sjekker ikke alltid om takpappen er i orden..." :knegg:


#94

Anne C sa for siden:

:knegg:


#95

Teofelia sa for siden:

:knegg:

#96

Esme sa for siden:

Det er jamen sant. Jeg kan bli virkelig irritert når menn som har idiotkoner mener utfra henne at de vet hva kvinner kan og ikke kan og dytter disse fordommene på meg. Sånn typisk "Damer kanke lukeparkere/kjøre båt/bytte dekk! Kjerringa mi? Hu skjønner ingenting".

Og når jeg sier at jeg ikke er en idiot selv om kona åpenbart er det, så blir de sure. :himle:

Men rett skal være rett, det finnes jo kunnskapsløse kvinner som tror at de er kunnskapsløse fordi de er kvinner og så er det bare fordi de er typen som ikke lærer seg noe. Jeg så på TV en gang en dame som skulle ha en ny TV "Jaaa, det er ikke så enkelt da, komme inn i en sånn TV-butikk som jente liksom". Damen var godt over 40 og dro søt-blondine-kortet. Jeg blir sånn helt sinnsykt irritert over sånne. Sånn at jeg må snakke høyt og kaste noe på TV-en. :knegg:


#97

Storm sa for siden:

Jeg tror sånne koner effektivt blir trykket ned av slike menn til å tro at de ikke kan noe. Det er sikkert ikke lett å lukeparkere med en dustemann ved siden av seg.


#98

Inagh sa for siden:

:knegg:


#99

Dronningen sa for siden:

Det var teit formulert, men jeg innrømmer glatt at jeg ville sett på andre mer "overfladiske" ting ved huskjøp enn mannen ville gjort. Jeg vet også hvor jeg ikke strekker til i forhold til kompetanse, og hadde vel søkt råd hos noen om jeg skulle kjøpt alene.

Det handler vel om at man har ulike interessefelt, og hvis man da skal bevege seg inn på et felt man vet lite om så er det vanskelig. Sånn er det bare. Sånn sett handler det jo ikke om kjønn i seg selv, men ofte vil en av forskjellene være kjønn. Selv om det alltid er unntak. Jeg ville kjapt befunnet meg i usikkerhetsland hvis jeg skulle kjøpt bil, tv, musikkanlegg, vinterdekk, bolig, forholdt meg til elektronikk og reperasjoner, et.c. Jeg har ikke satt meg noe inn i dette, og stoler på at mannen vet mer.


#100

Malama sa for siden:

Akkurat i dag hadde jeg fint passet i den karaktersitikken. Jeg titta på finn, og fant et hus. Jepp, DET likte jeg. Hva likte jeg? Vel, det hadde nok rom, det fremsto i reimelig grei stand (men noen tilstandsrapport har jeg ikke sett på, ikke engang ett fullstendig pospekt...) Det "bildet" jeg studerte mest nøye var kartet. Se der ja, DER vil jeg gjerne bo, takk. (Rett by, rett bydel, til og med gangavstand hjem til mamma, men langt nok til at man trenger ytterjakke.)

Men sånn SERIØST så er det selvsagt helt andre ting jeg ville vurdert før vi kjøpte. Som vi VURDERTE før i kjøpte der vi bor nå. (Og skulle vi seriøst vurdert det huset jeg "falt for" nå, så hadde jeg sendt pappa dit jeg. Det har ikke noe å gjøre med at han er mann, og jeg er kvinne, men at pappa er en generasjon eldre enn meg, og rett og slett har langt mer peiling på slikt enn både meg og min mann tilsammen! (Det er en grunn til at våre foreldre leste papirene på husne vi vurderte før vi bestemte oss...))

Forøvrig så er det vel også noe med interessefelt og fordeling av spm mellom seg. Men jeg KUNNE satt meg inn i det om jeg hadde behov for det. Jeg bryr meg også om det elektriske og sånn, men det tar mannen seg også av. Derfor kan jeg fokusere på de andre tinga, de han IKKE legger merke til. Det er ikke det at kvinnen mangler det maskuline blikket, men at mannen manger det feminie. Derfor overlater vi det maskuline til ham, og tar oss av det feminine selv, elelrs ville det blitt så travelt for oss, og ingenting for dem :)


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.