Elise sa for siden:
Vi har en kjellertrapp som har vært veldig lite i bruk, men vil nå bli tatt mer i bruk etter hvert... Den har tidenes styggeste og kvalmeste teppe limt til seg, og selve trappa er i mur og vanskelig å bytte ut.
Hva kan man gjøre?
< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?
Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.
Elise sa for siden:
Vi har en kjellertrapp som har vært veldig lite i bruk, men vil nå bli tatt mer i bruk etter hvert... Den har tidenes styggeste og kvalmeste teppe limt til seg, og selve trappa er i mur og vanskelig å bytte ut.
Hva kan man gjøre?
Veronal sa for siden:
Fjerne teppet og erstatte med trappetrinn? :gruble: Jeg mener at far snakket om at det gikk an å få kjøpt trappetrinn til å renovere gamle trapper. :gruble:
Kaktus sa for siden:
Vi har bygget inn en murtrapp ute, så det ser ut som en vanlig tretrapp. Men det blir jo ikke helt det samme da.
Ole Brumm sa for siden:
Teppet kan fjernes i det minste og det er jo en grei start.
Det finnes noe som heter trappefornyeren, elelr noe sånn. Det består av parkett- trappetrinn, men jeg vet ikke om det kan brukes på murtrapp. Er dette en trapp som skal være fin, eller bare bruksvennlig? Er nytt teppe uaktuelt? Det er muligens det enkleste.
Elise sa for siden:
Hm... Den trenger ikke å være FIN, men finere ville iallfall vært noe. :humre: Teppet er for sikkerhets skyld ROSA og med mange store flekker. Også er det ikke gjort noe bra på kantene, så det har begynt å rakne...
Kanskje rett og slett nytt teppe i en mer brukervennlig farge hadde gjort seg. Mørk grå eller noe, korthåret, og hvis veggene ble hvite eller noe lignende ville det ikke blitt så halvgærent.
Veronal sa for siden:
Sisalteppe i trappen, kanskje? Hvem var det som hadde lagt sisalteppe i trappen, da? :gruble:
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.