Nå nærmer vi oss det nye året , og nesten alle har vell noen små mål for 2010.
Det er noen år siden jeg hadde, fordi jeg aldri klarte og følge di opp:knegg:
Hele 2009 har vært bekkenløsning,ammetåke og sterss.
Men i år skal jeg få det meste gjort.
I år skal jeg prøve og:
-Begynne på skolen igjen.
-Fløtte fra byen.
-Få bedre kontroll på økonomien min.
-Slanke meg tilbake der jeg var før jeg ble gravid, 10 kg, også værtfall 10 kg til.(noe ryggen min har godt av)
-Reise noen andre plasser en til Finnamark
-Lage mere spennende og sunn mat.
-Lære meg å sy barneklær.
-Strikke påbegynte strikkeprosjekter ferdig.
-Høre mere på musikk igjen.(oppdage ny musikk)
-Dra på besøk til andre litt oftere.(ta kontakt)
-Begynne og tegne litt igjen.
-Gå på konsert
-Gå på kino(sist var i 2008)
-Dra til tannlegen!
-Dra på Fisketur/teltur
-Ukentlig selvpleie av kropp/hår
Ringe til venner. Jeg haaaaaater telefoner og det å ta opp telefonen og ringe til ei venninne er som å drukne meg selv i et badekar, jeg klarer det bare ikke. Jeg kan faktisk sitte med telefonen i hånda og ha lyst til å ringe, men er redd for å forstyrre og klarer det bare ikke, så jeg håper vennene mine skjønner at det ikke er viljen eller det at jeg ikke vil snakke med dem, det går på. Det går mye i sms og msn, for å si det sånn.
Så i 2010 skal jeg prøve å jobbe litt med dette, ta mer telefoner. :nemlig:
Jeg skal ikke spise snop i hele 2010. (Ha, noen som tør vedde i mot? ;) )
Jeg skal ned minst 15 kg, og bli i bedre form, tross en del begrensninger.
Jeg skal drikke mye mindre brus. :syndig:
Jeg skal flytte til hjemstedet mitt med ungene mine, og jeg har store planer om å begynne et treårig studie, bare jeg får guts nok til det.
2009 har vært et drittår av dimensjoner, så nå skal jeg ta tak i det nye året og gjøre det til MITT!
Det er et problem jeg også har, jeg tenker at de har andre venner å sikkert andre planer, og da trenger jeg meg bare på, så dette er noe jeg må jobbe med:nemlig:
Jeg skal ned i vekt - uten at det nødvendigvis er et forsett. Ellers skal jeg bli flinkere til å invitere hjem folk + ringe venner - som jeg også hater. (ikke at jeg hater vennene mine, men å ringe i telefonen er ikke no gøy)
2009 ble, i likhet med 2008 et ganske tøft år, noe jeg håper jeg greier å rette på i det kommende året. Jeg skal komme meg ut i jobb igjen. Ergo må jeg få meg en ny jobb jeg ikke blir syk av, evt. sette meg på skolebenken igjen.
Jeg skal ned i vekt, ta vare på meg selv og mine. Fortsette å pleie gode vennskap.
Jeg tror jeg må bli flinkere til å si fra hvis det er noe som plager meg, i stedet for å gå og gnage på det i lange tider. I tillegg bør jeg bli flinkere til å drikke vann.
Ingen nyttårsforsetter. I fjor var det at jeg skulle bli enda flinkere til å vise familien min og mannen min hvor mye jeg setter pris på dem, gjøre hyggelige ting for dem og ta mer enn min del av ting. Med unntak av et par lyspunkter har 2009 vært et drittår der jeg har trengt menneskene mine mer enn noen gang før, så det forsettet gikk det heller dårlig med. Planen for 2010: Ingen forsetter. Ingen forventninger jeg ikke klarer å leve opp til. Akseptere at noen ganger er godt nok tilstrekkelig, selv om man skulle ønske man fikk til mer. Kanskje det er et slags nyttårsforsett i seg selv.
Få et sunnere kosthold, og dermed ta vare på kropp og helse.
Bruke mer tid sammen med barna. Tid som jeg bare soser bort på andre uviktige ting. Prioritere bruk av tid bedre, med andre ord.
Ellers fortsette som jeg har gjort på slutten av dette året. Jeg har fått utrettet mer i privatlivet de siste månedene, enn hva jeg har gjort på mange år.
I fjor adopterte jeg Miss Norways forsett om å drikke mer champagne, og det har jeg klart. :engel_ikke: Jeg har drukket mer av de edle dråper i år enn i fjor. Hva forsettet i år skal være er jeg ikke helt sikker på.
Jeg skal spare penger. (Som innebærer mindre champagne. :sukk:) Og så skal jeg være mer effektiv. (Mine medforumister nok skjønner hva som ligger i et slikt forsett. :knegg:)
Fortsette å trene som jeg har gjort i nesten hele 2009, og så skal jeg mer ned i vekt. Jeg starter på lavkarbo/ketolyse i morgen og så ser jeg hvordan det går i kombinasjone med ganske mye trening.
Ellers skal jeg prøve å tro litt bedre om meg selv.
I år skal jeg fortsette med å være feit, la vær å trene, spise sjokolade, være gretten når det passer meg, sløse vekk alt jeg har til overs og i det hele tatt ha det jævlig bra.
Trene tre ganger i uken. Skal melde meg inn på SATS, faktisk.
Mulig jeg skal føye flere ting til, så kan jeg heller stryke ut hvis jeg ser at det går i dass. Og det kan skje.
Albertine: Det forsettet slenger jeg meg på. Kanskje kombinere med mer sjampis?
Jeg tror mitt nyttårsforsett rett og slett er å ha det bra. For å få til det trengs det litt av hvert, både sex og sjampis hadde gjort seg. Sove mer, trene litt, bruke sofaen, lage sunn mat som smaker godt. Kose meg med barna mine og dra på en hyggelig ferie sammen med dem.
Så håper, håper, håper jeg at jeg får begynne på sykepleien til høsten. Derav følger mitt neste forsett, som er
Å shoppe mindre.
2009 var et særdeles tøft år, og jeg håper 2010 blir bedre. (Det var selvsagt stort og fantastisk å få tvillingene, men både svangerskapet og de første mnd nå har vært heftige) For at 2010 skal bli bedre, har jeg som forsett å
Være mer positiv. Se litt lysere på livet. Ikke være så deppa. For å få til det må jeg vel hive meg med Albertine, og
Ha mer sex. Muligens kombinere dette med mer shampis. Jeg har hvertfall lyst til å
- Lære å drikke vin.
Jeg bruker ikke betegnelsen nyttårsforsetter, men jeg har et par ting som jeg gjerne vil få gjennomført i 2010.
Lese en god del flere bøker enn i 2009. (Jeg har lest en bok i år (med unntak av barnebøker/kokebøker/fagbøker) så det burde ikke være så vanskelig å få til. :knegg: )
Fortsette den gode opptrenings- og treningstrenden, med rundt tre økter hver uke.
Det aller viktigste nyttårsforsettet blir å lære meg å ignorere både den masete voksne og den trassige ungen inni meg, slik at jeg klarer å gjøre det jeg VIL gjøre. Slutte å tenke: "jeg burde gjøre ditt og datt, men jeg hakke lyst så det så", og ende opp meg å bli sittende i sofaen og gjøre ingenting. Og heller begynne å finne ut hva jeg EGENTLIG vil, og handle ut fra det.
Kort oppsummert: jeg skal gjøre akkurat det jeg vil!
-Bruke mindre penger på mat, først og fremst ved å kutte ut snop og gå over til mer fisk, vilt og annen sunn mat som jeg kan få gratis. Sette poteter og dyrke grønnsaker til våren, plukke sopp og bær til høsten. Lage rutiner for innkjøp og matlaging slik at vi bruker minst mulig tid og penger på sunnest mulig mat. Jeg liker å drive med slikt, og ungene begynner å bli store nok til å hjelpe til, så det kan nok bli morsomt.
-Være mer ute (og i aktivitet) sammen med mann og barn.
-Få rutiner på husarbeidet, og ta en større del av arbeidsbyrden slik at husbonden ikke blir så sliten og sur.
-Fylle opp BSU-kontoen så raskt som mulig, og lage et sommerhus-fond.
Men først må vi finne ut hvilke prioriteringer vi skal ha i året som kommer. Skal vi pusse opp mer, eller bruke mer tid på hobbier og selvrealisering? Skal vi jobbe så mye som mulig og tjene penger til sommerhuset, eller skal vi ta livet mer med ro og nyte tiden sammen akkurat nå? For jeg har mange mål jeg kunne tenke meg å gjennomføre, men det er ikke nok timer i døgnet til alle.
Fortsette å trene
Bli mer effektiv på jobb og ikke ta så mange pauser når jeg har undervisningsfri
Legge meg tidligere om kvelden slik at jeg får mer overskudd
Følge opp barna bedre m.h.t. lekser og fritidsaktiviteter
Ikke kaste bort tid på Internett når jeg egentlig skal gjøre andre ting
Unngå stressplager i nakke og skuldre, altså prøve å stresse mindre
Skaffe vaskehjelp
Benytte meg av gavekortet på barnevakt som jeg fikk av foreldrene mine til jul
Bruke tiden min på en god og fornuftig måte. Det vil si at jeg skal være flinke å gjøre de tingene som jeg vet at jeg får mer energi av og jeg skal droppe å bruke den på unødvendige ting som suger energi ut av meg.
Ja ting:
Være i aktivitet ute
Gå på besøk
Dra på kafe
Invitere venner på kaffe
Håndarbeid og hobbytingene mine skal ikke støve ned
Sette grenser
Nei ting
TV før kl 20.00
Mennesker som suger energi ut av meg
Snopspising i ukene
Si ja når jeg mener nei
Nyttårsforsettet for 2009 var å drikke mer alkohol. Det har jeg klart. :stolt:
I 2010 skal jeg drikke enda mer. Jeg skal få de gode treningsrutinene på plass igjen og jeg skal ha mer sex. De to siste punktene kan sikkert kombineres. :nemlig:
-jeg skal fortsette å jobbe for helsa mi!
-adopterer forsettet om 100 treninger i 2010!! Det håper jeg at jeg klarer.
-tenke mer positivt
-ikke irritere meg så mye over at mannen har egne meninger. Det kan være ok av og til det og.
Jeg skal gå ned 15 kilo. Gjerne mer. Men den 31.12.2010 SKAL vekta vise minst 15 kilo mindre enn det den gjør den 1.1.2010.
Ellers så skal jeg trene minst 125 ganger (dette justeres ned dersom jeg merker at jeg begynner å få treningsangst igjen).
Det siste nyttårsforsettet er å fikse leiligheten. Konsentrere meg om ett rom i måneden fremover. Rydde, male, skifte dører, generelt gjøre det finere.
Jeg skal gå inn i det nye året og blir et nytt menneske på mange måter.
Jeg skal slanke bort de kiloene som har kommet på i desember. :mumle: Ikke mange, men 3-4 kg for tung føler jeg meg nå.
Ellers skal jeg ikke la meg utnytte så mye som jeg har gjort før. Jeg skal lære meg å si nei oftere og ting skal endres med tanke på diverse familieforhold.
Jeg er allerede i gang med dette og tar et skritt av gangen.
Opprinnelig ville jeg ned 10 kg til,men siden jeg er gravid ser jeg at det kan bli et litt vel uoppnåelig mål. Så jeg har et nyttårsforsett om å bruke mindre tid på internett,mer tid til barn,scrapping og bøker.
Jeg skal jobbe mindre. Å gå 100%, 2 barn og mann mer eller mindre bortreist på jobb er altfor mye for meg. Jeg er en elendig mor som ikke strekker til for mine egne unger. Dette skal ikke skje i 2010, jeg skal ned i 80 eller mindre også uansett hvor mangel på vikar de har! Dette har jeg sagt til sjefen min også.
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.