Du burde jo først og fremst bestemme deg for om du vil ha med eller uten diamanter.
Jeg har alliansering med 7 diamanter som min giftering og jeg elsker den. Den glatte forlovelsesringen har fått ligge ganske så pent i smykkeskrinet etterpå. (Planen var å bruke de sammen, men jeg klarte ikke bruke begge ringene sammen uten å få eksem da det ble for bredt og dermed sikkert for klamt. :vetikke: )
Skal du gå for diamanter kan det kanskje være en ide å se etter en ring med minst mulig 'utstående' klør etc. En giftering er stort sett i bruk hele tiden og da er det greit med minst mulig den kan hekte seg i osv.
Hadde egentlig bestemt oss for glatte ringer i hvit gull. Forlovelsesringen min er smal med blå og hvite stener, så planen er å ha 2 ringer på 1 finger.
Så prøvde jeg den nr 4 på butikken og syns den var kjempefin, og så kom jeg over Chanti siden som har veldig gode priser og nå er jeg bare usikker :knegg:
nummer 2 og 3 ser ut som allianseringer, synes jeg også. Nummer 1 var kanskje den som appelerte mest til meg - men jeg vet hvordan hvitt gull ser ut etter en mnd. har det selv så sånn sett er det fint med en stein altså. så man har litt som funkler.
våre ringer likte jeg kjempegodt da vi giftet oss - de ser nå ut som gamle sølvringer :knegg: (enda jeg har pusset de opp en gang til og med - de er 4 år gamle)
Skal du ha med diamanter og bruke sammen med annen ring tror jeg nok kanskje jeg ville gått for nr. 4 ja. :nikker:
Jeg har disse to typene alliansering (den til venstre er vel identisk), den som er noe lignende den til høyre er min giftering (jeg har 7 diamanter).
Og jeg syns typen til høyre passer bedre sammen med annen ring enn den til venstre.
Gifteringen bruker jeg sammen med morgengaven min, en enstens diamantring.
Jeg har bare hvittgull-smykker med diamanter, og etter kort tid er det kun diamantene som funkler ja. Syns hvitt gull taper seg utrolig fort, dessverre.
Bauche, jeg tror jaggu vi har de dere har! Vi kjøpte dem da vi forlovet oss i desember, og skal ha dem som gifteringer (med ny inngravering) også. Jeg liker dem kjempegodt!
Helt uenig. Vi har forlovelsesringer i hvitt gull, og selv med rhodinering ganske så ofte er de inmari stygge og ser ut som gammelt sølv etter få måndter. Valgte derfor glatte, klassiske gifteringer i gult gull.
En tørk med pussefille med smykkerens og de er like fine etter 8 år. :)
Så gøy! - vi smeltet om forlovelsesringene og fikk en lokal gullsmed til å lage dem - men vi tok jo bildet fra en katalog, så det er fint mulig at de faktisk selges på andre butikker ja:)
prøvde å ta bilde av ringen min pr.idag - ett år siden oppussing. Den ser faktisk bedre ut på bildet enn i virkeligheten - men altså: jeg har sølvringer som er blankere.
(uansett har jeg ikke valgt gult gull altså - rett og slett fordi huden min ikke kler det)
Det var ikke samme likevel :dårlige øyne: Vi har helt glatte i hvitt gull med en kant av gult. :) Ingen stein i min.
Til HI: jeg likte de brede, glatte - nederste bildet ditt. Men som andre sier, det handler jo om hva dere liker og om dere vil ha steiner i eller ikke. :)
Vi giftet oss i fjor og jeg fikk mange tips ang ringer da.
-de med stener må man hele tiden snu for å holde dem på plass
-de som er buet inni er mest behagelig og lettest å holde ren innvendig
-velger du ringer med palladium holder de seg finere på sikt
Men e det fint å blande hvit og gult gull? Forlovelsesringen min er i hvit gull med blå og blanke stener, ser for meg at gult gull ikke blir fint til det. SKal ha de på samme finger.