Velkommen, Gjest.

< Tilbake til oversikten | Hvem kan lese?

Gode oppskrifter med frossen sei mottas med takk

#1

safran sa for siden:

Jeg har nå mer eller mindre frivillig fått fylt opp fryseren med frossen seifilet, sammen med en fnyst beskjed om at man ikke lager fiskegrateng av sei. Jeg ble fortalt at man stekte seibiff av den, men jeg prøver å unngå å spise så mye stekt fisk med tilsatt fett. Derfor ber jeg allernådigst om at dere bidrar med egne erfaringer om varianter av frossen sei som faktisk er spiselig og gode. :værsågod:


#2

Albertine sa for siden:

Kanskje du finner noen gode tips her?



#4

Adrienne sa for siden:

Svigermor lager fiskekaker av frosne seifileet, cluet er (i følge svigermor) å tine fisken sakte og hive den i foodprosessor før den er helt tint.


#5

Albertine sa for siden:

Seikaker er snadder! :nam:


#6

Acsa sa for siden:

Ta den i en ildfast form sammen med en ørliten smørklatt, salt, pepper, litt presset sitron, noen hvitløksfedd og noen cherrytomater hvis du vil. 200 grader.


#7

Blåbær sa for siden:

Jeg hiver den i ildfast form med spinat, en fløteskvett, litt fiskebuljong, timian, salt og pepper. 220 g i 30min. Gjerne litt ost på toppen.


#8

Blåbær sa for siden:

Iset fiskegryte er ogtså god, men feit.
Jeg kutter ut smøret i den da, bare rømme + fiskebuljong.


#9

Katinka sa for siden:

Nå fikk jeg veldig lyst på plukkfisk. :nam:


#10

Filifjonka sa for siden:

Kan helt sikkert brukes i ovn, i foliepakker med grønnsaker, evt tynne potetskiver, smørklatt og urter. Evt. kombinert med andre fisketyper. Og i fiskesupper.


#11

Lhi-My sa for siden:

Hva er galt med fiskegrateng med seifilèt da? Det er jo supergodt med hjemmelaget fiskegrateng.

Ellers er hjemmelagde seikaker noe av det beste som finnes.


#12

safran sa for siden:

Takk for tips! :)
Mine foreldre er veldig kvalitetsbevisste når det gjelder fisk, og bruker bare torsk til fiskegrateng, må vite. :himle: Egentlig bør man bare bruke fersk torsk til grateng og kaker, men frossen torsk går til nød an.


#13

Guttemammis sa for siden:

Ildfastform med sei, purre og hakkede tomater:nam:
Legg purre og (halvfrossen)sei lagvis, krydre med salt og pepper,
hell en boks hakkede tomater over og en liten kartong matfløte
og la det stå i ovenen ca 25-30 min.
Server med ris og en salat:nam:


#14

Lyppa sa for siden:

Denne skulle jeg også anbefale, men jeg bruker tomat skjært i skiver:).


#15

tink sa for siden:

Jeg ville gått for fiskegrateng jeg altså. Synes det er godt med både sei og torsk. Men så var jeg heller ikke enig med folkehøgskolelæreren som mente at man ikke skulle kaste vekk laurbærblad på Pale.


Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.