Jeg må sjøsje opp kåken, og da ikke etter egen smak, men noe rimelig salgbart.
Gulvet som ligger i stuen, gangen og kottet, og som kommer på soverommene, er en nesten helt hvit parkett/laminatting, nærmere bestemt denne:
Da er det bare kjøkkenet igjen, og for enkelthets skyld hadde det jo vært lettvint å legge samme greia der. Og for helheten. Men. Hvitt gulv på kjøkken? Jeg er skeptisk.
Maling, kost: voila! Ev rulle.
Nei, det er bare å male i vei med våtromsmaling.
Hva ER det med eiendomsmeglere og lime, forresten? Vi måtte ha lime og basilkum spredd utover kjøkkenet da vi solgte. Tydeligvis hjalp det på kjøperne. Da de overtok huset, uten lime og møbler, utbrøt damen skuffet "Det så ikke SÅNN ut her på visning".
Vi har hvit-aktig parkett på kjøkkenet,
og det er egentlig veldig fint etter tre års bruk, men om jeg skulle nevne noe problem med det, så er det ikke at det er hvitt, men at det er parkett og sårbart for gafler og lego :gal:
Det der er ikke hvitt, det er lyst. Jeg åpnet tråden og hadde tenkt å svare stilig, men upraktisk. Jeg tenkte på hvitt! Så det du viser er fint, og til og med ganske praktisk. Gi for it!
Ah, og det er ikke parkett, det er en alloc-laminat. Så vidt jeg husker følger det riktig så hyggelige håndverkere med den også. :gleder meg til å bestille: Og han ene har jaggu nøkkelen min fortsatt.
Det ser ikke ut, egentlig. Men det kommer til å være profilerte, hvitmalte skapfronter, benk i heltre som jeg nok beiser mørkere og lakker, og hvite vegger.
Ev. en vegg i en livlig farge. Tror det skal få bli gjennomgangstemaet, hvitt med noen fargeklatter. :ser for meg annonsen:
Gjøre hva man nå enn gjør med kjøkkenbenker, da. :knegg: Dsjis, jeg kan hvordan det skal se ut, jeg kan'ke hvordan man gjør det. :har da folk til slikt:
Hvorfor skal du beise benkeplaten mørkere da? Jeg tror jeg heller ville beiset den lysere for å matche gulvet.
Men det er bare en ide jeg slenger ut i lufta altså.
Jeg var jo selvfølgelig bare interessert i å høre hvordan resten av kjøkkenet ser ut. ;)
Tror gulvet blir smashing :)
Vi gikk fra helt mørkt til veldig lyst, omtrent så lyst som det du har på bildet. Det er ikke mer upraktisk med lyst enn mørkt, for å si det sånn. Dessuten er laminat genialt på kjøkken. Jepp, jeg stemmer i - bare å sette i gang.
Enig med røkla, du må ha samme golvet som ellers. Det blir helhetlig og fint, og så er det ikke ditt problem om det skulle være upraktisk. Du skal selge. Det skal se bra ut. Kjøper gjør om så de får det som de vil siden.
Samme gulv. :jupp: Du har vel sett bildene av kåken min, vi har hvitlakkert eikeparkett i stua og inn på kjøkkenet.
Angående maling av bad, hvordan overflater er der nå? Er det våtromstapet er det bare å vaske med salmiakk og male med våtromsmaling (kanskje et strøk med heftgrunning først, hør i butikken). Er det fliser må du først vaske med salmiakk for å fjerne såpe og fettrester, så burde du slipe flisene, så heftgrunning, så minst to strøk våtromsmaling. Hvis det finnes, burde man nok kanskje bruke en oljebasert maling for bedre holdbarhet. Vi brukte vannbasert.