Jeg har startet så smått å leve på lavkarbovis.
Det er foreløpig litt lightversjon da jeg trenger litt tid på å sette meg inn i alt. Men jeg er allerede kommet godt i gang og har kuttet alt av brød, ris, potet og pasta.
Og godis da... :sukk:
Jeg tenker på vannbakkelse, det er jo veldig mye egg i det. Går det an å erstatte det lille av mel med noe annet? Og så spise med krem og bringebær på? FOr bringebør har jeg forstått at ikke er så innmari ille. Evt melis med sikrin selv om det har litt ekkel kjølnende smak.
Eller er det snakk om så liten sprekk å spise vannbakkels på normalt vis, at det går greit? :blond:
Malte nøtter eller mandler ja.
Karbohydrat-innholdet på disse er veldig mye lavere enn hvetemel, så om du ikke er på ketolyse-nivå kan du fint spise det.
Jeg har laget disse og brukt dem som vannbakkels med krem og bringebær. Nyyydelig faktisk. Ikke helt som ekte vare, men ikke så ulikt heller faktisk, så lenge du får dem luftige nok. Jeg har sløyfet saltet og brukt søtning i stedet. Natreen, Sukrin eller det du har. Og vanilje, det er viktig for smaken synes jeg.
Det nærmeste jeg har kommet har vært vannbakkelsmix som jeg kjøpte på Atkins-shop i 2004. Den finnes kanskje ikke lenger, jeg aner ikke. Tror de het Angel Puffs, og de smakte fantastisk!!! Jeg ramlet helt sammen da posen var tom. :gaaaaah:
Ja de er ganske kjedelige i seg selv, derfor bruker man dem helst sammen med noe smaksrikt, feks. som burgerbrød eller som vannbakkels og lignende. Som vannbakkels er de ganske gode synes jeg, for de smaker godt av vanilje. Og i vannbakkels ER jo eggesmaken fremtredende uansett.
Vi skulle hatt en tråd der vi la ut hvor ting blir kjøpt, med linker til nettbutikkene.
For å løpe byen rundt for å finne alle disse ingrediensene, det orker ikke jeg nei...
På [url]www.netrition.com[/url] har de ganske mye, men tror frakten er dyr. [url]www.dialife.dk[/url] har også endel. Jeg anbefaler Mama Lupes tortillas, de er knallgode! Smaker som vanlige, fullkorntortillas og har bare 3 gram netto karber per stk! Jeg bruker dem som pizzabunn, blant annet.
Jeg klarte aldri å innføre oopsi i kostholdet mitt, liker de rett og slett ikke uansett hva jeg spiste de med, heldigvis liker ungene de, så de ble i det minste spist.
Og ja eggesmaken er litt fremtredende i vannbakelse, det er en grunn til at jeg ikke er så glad i det heller. :humre:
Foreldreportalen er i en flytteprosess, denne versjonen av FP er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.